×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Policjanci szkolili się z udzielania pierwszej pomocy

Legniccy policjanci co jakiś czas przechodzą szkolenia i odświeżają swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Tym razem przypominali sobie jak udzielać pierwszej pomocy.

Szklenie prowadził mundurowy z legnickiej „drogówki” – asp. szt. Marcin Weber. Ma on tytuł ratownika oraz instruktora kwalifikowanej pierwszej pomocy.

– Podczas szkolenia policjanci poszerzali wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Z wykorzystaniem fantomów ćwiczyli sposób udzielania pomocy osobom starszym, dzieciom i niemowlakom – powiedziała nam Anna Tersa z legnickiej policji.

Policjanci nie ukrywają, że takie szkolenia mają ogromne znaczenie. To właśnie policjanci bardzo często udzielają pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach, dlatego warto wiedzieć jak prawidłowo i skutecznie przeprowadzić np. reanimację.

– Bardzo ważne jest systematyczne odświeżanie posiadanej w tym temacie wiedzy i ćwiczenie jej praktycznych aspektów w warunkach symulowanych. Przeprowadzone zajęcia miały charakter warsztatowy i składały się z dwóch części teoretycznej i praktycznej – wyjaśnia Anna Tersa. – Tego typu szkolenia są organizowane cyklicznie, aby stale podnosić umiejętności legnickich funkcjonariuszy. W ocenie uczestników szkolenia, zajęcia przeprowadzone były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i praktycznym.

 
414-154391
414-154392
414-154393
414-154396
414-154399

Wybrane dla Ciebie

Zabójstwo w Rudnej? Policja pracuje na miejscu zdarzenia

Czy w Rudnej doszło do zabójstwa. Wszystko wskazuje na to, że to jeden z możliwych scenariuszy. Prawdopodobnie na terenie ogródków działkowych znaleziono ciało kobiety.

Pani Jadwiga świętowała swoje 100 urodziny!

Pani Jadwiga Wojtasik z Przemkowa obchodziła swoje 100-e urodziny. Z tej okazji do seniorki popłynęło wiele życzeń zdrowia i przynajmniej 200 lat życia.

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.

Siatkarskie emocje na start

W jakiej dyspozycji przed startem PlusLigi są siatkarze Cuprum Lubin? Czy solidnie przygotowali się do rozgrywek? Czy kadra, którą dysponuje trener Paweł Rusek stać na coś więcej, niż obrona przed spadkiem?

Chrobry ma szansę poszybować ostro w górę

Pojedynkiem z Odrą Opole, piłkarze Chrobrego Głogów zakończą 12. serię spotkań na zapleczu ekstraklasy. Faworytem dzisiejszego starcia są głogowianie. Pierwszy gwizdek na stadionie przy Wita Stwosza o godz. 18.

Zaginął Andrzej Buchta z Chocianowa. Widzieliście go?

Polkowiccy policjanci proszą o pomoc w poszukiwaniach Andrzeja Buchty z Chocianowa. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 1 października. Od tej pory kontakt z nim się urwał. 26-latek może mieć problemy z pamięcią.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.