×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Policjanci zarekwirowali nielegalną plantację marihuany

Lubińscy kryminalni zabezpieczyli plantację marihuany. W sumie zarekwirowano blisko 8 kilogramów suszu i 35 potężnych roślin, z których można byłoby uzyskać kolejnych 7 kilogramów narkotyków. Obecnie trwają intensywne czynności zmierzające do zatrzymania sprawców.

Nielegalna plantacja marihuany prowadzona była na terenie powiatu lubińskiego. Funkcjonariusze zarekwirowali na miejscu prawie 8 kilogramów suszu roślinnego marihuany i 35 sztuk roślin o wysokości od 150 do 240 centymetrów, z których można byłoby jeszcze uzyskać kolejnych 7 kilogramów środków odurzających.

-Jak szacują funkcjonariusze z grupy antynarkotykowej, z przedmiotowej plantacji mogło powstać blisko 15 tysięcy porcji narkotyków. Ich czarnorynkowa wartość waha się w granicach od pół miliona do nawet sześciuset tysięcy złotych. Trwają teraz czynności zmierzające do zatrzymania sprawców tego nielegalnego procederu – mówi asp. Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji.

Przypominamy, że za uprawę marihuany lub posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Gdy w grę wchodzi znaczna ich ilość, odpowiedzialność karna wzrasta do 10 lat więzienia.

 
mary2
mary3

Wybrane dla Ciebie

62-latek miał przy sobie marihuanę. Wpadł z powodu braku maseczki

Ponad 230 porcji marihuany miał przy sobie pewien 62-letni mieszkaniec Legnicy, który wpadł w ręce patrolu drogówki. Mężczyzna został zatrzymany przypadkowo, zupełnie z innego powodu. Wsiadł bowiem do taksówki… bez maseczki ochronnej.

Ukrywał w mieszkaniu ponad tysiąc działek narkotyków

Ponad tysiąc porcji marihuany i amfetaminy znaleźli policjanci w mieszkaniu pewnego głogowianina. 30-latek został tymczasowo aresztowany. Przed sądem odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu nawet 10 lat odsiadki.

Trzech głogowian wiozło blisko pół tysiąca porcji narkotyków

Współpraca policjantów z Polkowic i Wrocławia doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn i zabezpieczenia blisko pół tysiąca porcji metamfetaminy i kilka działek marihuany. Wobec dwóch sprawców sąd zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące.

19-latek ze sporą ilością marihuany

Legniccy policjanci zatrzymali 19-latka, który posiadał przy sobie ponad 120 porcji handlowych marihuany. Młodemu dilerowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Fizycznie i psychiczne znęcał się nad żoną. Posiadał też narkotyki

Najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi 38-letni mieszkaniec Lubina, który fizycznie i psychicznie znęcał się nad swoją małżonką. Podczas penetracji mieszkania funkcjonariusze znaleźli szklany słoik z workiem foliowym z zawartością blisko 400 porcji handlowych marihuany. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Relaks(ował) się na działkach z plecakiem wypchanym marihuaną

30-letni mieszkaniec Polkowic wypoczywając na ogrodach działkowych chyba nie spodziewał się nagłej wizyty dzielnicowych. Funkcjonariusze podejrzewali go o handel narkotykami. Ich przypuszczenia się potwierdziły, a dowodem było to, co znaleźli w plecaku mężczyzny.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.