×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Policjant po służbie pomógł zatrzymać pijanego kierowcę

Policjantem się jest zawsze – nawet kiedy służba się skończyła. Udowodnił to legnicki funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego, który po służbie pomógł w zatrzymaniu kompletnie pijanego kierowcy. Jak się później okazało, 54-latek wydmuchał ponad 2 promile.

 

Sierż. Mateusz Witkowski pracuje w legnickiej drogówce. Kiedy był na terenie szpitala usłyszał rozmowę pijanego mężczyzny. Wyraźnie wyczuwał od niego alkohol. Z rozmowy wynikało, że mężczyzna ma w planie jechać gdzieś samochodem.

– Gdy mężczyzna udał się do wyjścia, policjant poszedł za nim, aby upewnić się, że nie będzie on kierowcą. Na parkingu jednak zauważył, jak wsiada do pojazdu, odpala silnik i zaczyna ruszać. Wtedy sierż. Mateusz Witkowski podszedł do mężczyzny, polecił aby się zatrzymał i wyłączył silnik a następnie wziął kluczyki, aby uniemożliwić dalszą jazdę – powiedziała nam Anna Tersa z KMP Legnica. – Funkcjonariusz powiadomił o tym fakcie patrol z Wydziału Ruchu Drogowego, który niezwłocznie przyjechał na miejsce.

Badanie alkomatem zatrzymanego kierowcy rozwiało wszelkie wątpliwości. 54-latek wydmuchał prawie 2 promile alkoholu. Policjantom tłumaczył się tym, że dzień wcześniej dużo wypił, a w szpitalu  chciał umówić sobie wizytę lekarską,dlatego przyjechał tam autem.

 

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.