×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Policjant pomógł zrozpaczonemu mężczyźnie

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Prochowicach choć miał dzień wolny od pracy błyskawicznie zareagował na telefon z wołaniem o pomoc. Dzwonił młody mężczyzna, który mówił o samobójstwie mając dzień wolny od służby, nie pozostał. Policjant nie pozostał obojętny.

 

Mł. asp. Arkadiusz Wachobow, dzielnicowy z Posterunku Policji w Prochowicach wie doskonale, że policjantem jest się też po służbie dlatego nie zlekceważył telefonu od mieszkańca. 30-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, który rozpaczliwym głosem powiedział, że planuje sobie odebrać życie.

– Dzielnicowy podtrzymując rozmowę z mężczyzną, powiadomił dyżurnego legnickiej komendy o zaistniałym zdarzeniu, który natychmiast pod wskazany adres wysłał patrol interwencyjny – mówi Anna Tersa z legnickiej komendy. – Podczas rozmowy z roztrzęsionym 30-latkiem uspokoił go i przekonał do tego aby zmienił swoje plany. Po kilkunastu minutach na miejscu zjawili się policjanci, którzy zajęli się mężczyzną i oczekiwali z nim na przyjazd pogotowia ratunkowego.

Jak się okazało, 30-latek wcześniej korzystał z pomocy specjalistów psychiatrii, przebywał też na leczeniu. Teraz 30-latekrównież otrzymał pomoc na czas.

 
414-165717

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.