×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Policjantom pomógł dron i kamera

Policjanci z naszego regionu z pomocą kamer zamontowanych na dronach wyłapywali kierowców ciężarówek, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów o ruchu drogowym, szczególnie jeśli chodzi o zakaz wyprzedzania się samochodów ciężarowych na autostradzie.

 

Kierowcy ciężarówek często są przekonani, że nikt ich nie widzi kiedy łamią prawo. I choć inni użytkownicy dróg nie łapią zaraz za telefony by nagrać moment wyprzedzania się ciężarówek na autostradzie, często robią to… policjanci. Ostatnio funkcjonariusze z Wrocławia, Legnicy i Złotoryi patrolowali wybrane odcinki A4. Wspierały ich w tym drony.

– To kolejne tego typu działania przeprowadzone na autostradzie A-4 z użyciem policyjnego drona. Sam ich przebieg nie należał do najłatwiejszych z uwagi na padający śnieg, dopuszczalną prędkość z jaką mogą poruszać się auta na autostradzie oraz ograniczone możliwości zatrzymania w bezpieczny sposób pojazdów, których masa całkowita przekracza 3,5 tony – wylicza Jagoda Ekiert, oficer prasowy KMP Legnica.

Operatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy obsługiwali drona przekazywali odpowiednią informacje funkcjonariuszom z drogówki, którzy podejmowali interwencję wobec kierowców popełniających wykroczenie. Podczas działań zarejestrowano blisko 15 wykroczeń, za które kierowcy zostali odpowiednio ukarani.

 

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.