×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Policjantom pomógł dron i kamera

Policjanci z naszego regionu z pomocą kamer zamontowanych na dronach wyłapywali kierowców ciężarówek, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów o ruchu drogowym, szczególnie jeśli chodzi o zakaz wyprzedzania się samochodów ciężarowych na autostradzie.

 

Kierowcy ciężarówek często są przekonani, że nikt ich nie widzi kiedy łamią prawo. I choć inni użytkownicy dróg nie łapią zaraz za telefony by nagrać moment wyprzedzania się ciężarówek na autostradzie, często robią to… policjanci. Ostatnio funkcjonariusze z Wrocławia, Legnicy i Złotoryi patrolowali wybrane odcinki A4. Wspierały ich w tym drony.

– To kolejne tego typu działania przeprowadzone na autostradzie A-4 z użyciem policyjnego drona. Sam ich przebieg nie należał do najłatwiejszych z uwagi na padający śnieg, dopuszczalną prędkość z jaką mogą poruszać się auta na autostradzie oraz ograniczone możliwości zatrzymania w bezpieczny sposób pojazdów, których masa całkowita przekracza 3,5 tony – wylicza Jagoda Ekiert, oficer prasowy KMP Legnica.

Operatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy obsługiwali drona przekazywali odpowiednią informacje funkcjonariuszom z drogówki, którzy podejmowali interwencję wobec kierowców popełniających wykroczenie. Podczas działań zarejestrowano blisko 15 wykroczeń, za które kierowcy zostali odpowiednio ukarani.

 

Wybrane dla Ciebie

Najlepsi we wspinaczce na trudność spotkali się pod Kielichem

Końcówka września to w Lubinie od lat jedno wyjątkowe wydarzenie – Memoriał Iwony Buczek. Dziś pod lubińskim Kielichem spotkali się najlepsi wspinacze z kraju i nie tylko. Oprócz wspominania koleżanki, dla której Kielich był jak drugi dom, wspinacze zmierzyli się na specjalnie przygotowanych trasach.

Szczęśliwa i Bezpieczna Polska Rodzina na lubińskich błoniach

Spółki należące do Grupy Kapitałowej KGHM zaprosiły dzisiaj mieszkańców na festyn rodzinny na lubińskich boniach. Przez całe popołudnie można było skorzystać z wielu atrakcji, porozmawiać z lekarzami, zrobić sobie badania i posłuchać muzyki.

Zaproszenie na warsztaty rękodzielnictwa

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza na warsztaty rękodzielnictwa artystycznego. Wydarzenie dedykowane jest dla młodzieży i osób dorosłych. Wstęp jest darmowy.

Złote Gody i medale prezydenta RP dla małżeństwa z Jerzmanowej

Państwo Elżbieta i Tadeusz Januszowie z Jerzmanowej zostali uhonorowani medalami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wieloletnie pożycie małżeńskie. W uroczystości Złotych Godów wzięli udział wójt gminy, Lesław Golba i prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski. 

Jaka jest przyszłość energetyczna Polski? Konferencja Pracodawców

W Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zorganizowano konferencję „Energetyka XXI wieku – wyzwania, szanse, rozwiązania”. Patronem honorowym wydarzenia była marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek a partnerem strategicznym – TAURON Dystrybucja SA. 

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.