×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Policyjna akcja „Prędkość” na drogach całego regionu

Od samego rana policjanci w całym regionie sprawdzają prędkość kierowców. Ostrzegają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla tych wszystkich, którzy nawet w najmniejszym stopniu łamią przepisy ruchu drogowego. Akcja „Prędkość” potrwa do późnych godzin wieczornych.

Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn poważnych wypadków drogowych. Dlatego funkcjonariusze drogówki cyklicznie już organizują szeroko zakrojoną akcję pod hasłem: „Prędkość”, której celem jest tonowanie zapędów kierowców z mocną nogą.

-Akcja jest ukierunkowana na zatrzymanie tych kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a tym samym stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Pomiar prędkości będzie prowadzony w newralgicznych miejscach na drogach powiatu lubińskiego – zapowiada asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Policjanci będą wyposażeni w ręczne radary i wideorejestratory.

 

Wybrane dla Ciebie

Trwa długi weekend. Spodziewajmy się wzmożonych kontroli

Rozpoczął się długi weekend, a to oznacza więcej policyjnych patroli na drogach. Funkcjonariusze zapowiadają liczne kontrole, przede wszystkim prędkości i stanu trzeźwości. Jednocześnie apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drogach, by każdy z nas powrócił z wydłużonego weekendu cały i zdrowy.

Pomogli 2-letniej dziewczynce, dostali podziękowania od rodziców

Legniccy policjanci eskortowali do szpitala rodziców 2-letniej dziewczynki, która nagle poczuła się źle. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, rodzina sprawnie i bezpiecznie dotarła przez miasto do lecznicy. Dziewczynka czuje się dzisiaj dobrze, a policjanci otrzymali od rodziców specjalne podziękowania.

Dbajmy o rowery, okazja czyni złodzieja

Wystarczy moment naszej nieuwagi i pozostawiony bez opieki rower, może zniknąć bez śladu. Przekonali się o tym ostatnio właściciele jednośladów, którzy pozostawili je dosłownie na chwilę. To wystarczyło, by złodzieje skorzystali z okazji.

Policjanci zatrzymali kibica Zagłębia, który odpalił racę na Przodku

Lubińscy policjanci ustalili i zatrzymali jednego z kibiców KGHM Zagłębia Lubin, który podczas wczorajszego meczu z Lechem Poznań, odpalił racę świetlną. Młodemu mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz stadionowy. O ostatecznej karze zadecyduje lubiński sąd.

„UCZELNIA 2022” – służby z całego regionu wezwane do akcji

Kraksa samochodowa, pożar, zagrożenie chemikaliami i poszukiwanie ofiar katastrofy – na szczęście to nie czarny dzień w zagłębiu miedziowym a jedynie scenariusz ćwiczeń ratowniczych „UCZELNIA 2022”, w których udział wzięły służby z całego regionu.

200 km/h na liczniku na ekspresówce. Grupa SPEED czuwa i nie pobłaża

Tylko w ciągu jednego dnia lubińscy policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali kilku kierowców, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkość. Niechlubnym rekordzistą okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który mkną trasą ekspresową S3 z Polkowic do Lubina. Na liczniku miał ciut ponad 200 km/h.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.