×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Pomógł jej w dramatycznych okolicznościach

Do Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy wpłynęły podziękowania od jednej z mieszkanek powiatu bolesławieckiego. W swoi liście kobieta dziękowała funkcjonariuszowi Wydziału Ruchu Drogowego, który podczas wypadku drogowego okazał jej ogromne wsparcie i podtrzymywał cały czas na duchu gdy kobiecie udzielana była pierwsza pomoc.

 

Niekiedy słowa wsparcia znaczą więcej niż nam może się wydawać. Tak właśnie było w tym przypadku. Asp. Artur Milewicz z Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy w trakcie jednego z wypadków drogowych, do którego doszło 11 stycznia bieżącego roku, na drodze krajowej 94 niedaleko Gniewomirowic, nie pozostawił rannej kobiety bez wsparcia. Przez cały czas był przy niej i pocieszał ją. Jak się okazało, kierująca Mercedesem zasnęła za kierownicą i zjechała na przeciwległy pas ruchu, na pobocze i na końcu uderzyła w drzewo.Auto zostało niszczone, a ranna trafiła do szpitala.

– W wyniku tego zdarzenia 56-latka została zakleszczona w swoim samochodzie. Akcja ratunkowa polegająca na wyciągnięciu kobiety z samochodu trwała około 2 godzin. Kiedy Straż Pożarna używała specjalistycznego sprzętu, aby wydostać 56-latkę z pojazdu, asp. Artur Milewicz podtrzymywał kobietę na duchu, był dla niej dużym wsparciem i dawał siłę, aby poradziła sobie z ogromnym bólem – relacjonuje Jagoda Ekiert, oficer prasowy KMP Legnica.

Teraz, po długiej rehabilitacji kobieta podziękowała policjantowi.

 
414-219066
414-219064_g

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.