×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Poniżał, bił, wyzywał, izolował, groził. Koszmar w czterech ścianach

Najbliższe trzy miesiące za kratkami spędzi 41-latek, który psychicznie i fizycznie znęcał się nad swoją rodziną. Mężczyzna wszczynał awantury najczęściej po alkoholu. Wyżywał się na małżonce, groził pozbawieniem życia. Nie przejmował się, że świadkiem przemocy było ich dziecko.

Koszmar w czterech ścianach trwał co najmniej kilka miesięcy. Nękana żona w końcu przerwała milczenie i postanowiła powiadomić policję.

-Interweniujący policjanci na miejscu ustalili, że podejrzany od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. Z relacji kobiety wynikało, że dramat w tej rodzinie trwał od kilku miesięcy. Alkohol, awantury, wyzwiska, groźby były w tym domu codziennością. 41-latek wszczynał awantury będąc pod wpływem alkoholu, jak i na trzeźwo, w trakcie których wyzywał swoją ofiarę słowami wulgarnymi i obraźliwymi, stosował izolację, kontrolował, groził zabiciem lub uszkodzeniem ciała, niszczył wyposażenie mieszkania oraz rzeczy osobiste pokrzywdzonej. Agresor stosował wobec kobiety również przemoc fizyczną, dusił, bił, popychał, wykręcał ręce, ciągnął za włosy. Dzień przed interwencją groził podpaleniem – opowiada asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Świadkiem dramatu kobiety było ich małoletnie dziecko. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej karany za przemoc domową i przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu drugiego człowieka. Policjanci wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty.

-41-letni mieszkaniec Lubina został doprowadzony do prokuratury. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – dodaje S. Serafin.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują do ofiar przemocy domowej, by nie bali się informować o swoim cierpieniu organów ścigania. Nie ma zgody na psychiczne i fizyczne znęcanie się nad drugim człowiekiem, zwłaszcza bliską osobą.

 

Wybrane dla Ciebie

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.

W miejscu wyburzonego basenu powstało Centrum Kształcenia Zawodowego

Od początku nowego roku szkolnego uczniowie klas branżowych Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie mogą już w pełni korzystać z dobrodziejstwa nowo otwartego Centrum Kształcenia Zawodowego. Przyszli kelnerzy, kucharze, hotelarze uczą się fachu w doskonałych warunkach. Pomieszczenia warsztatowe, które powstały kosztem 10 milionów złotych, robią wrażenie.

Zwykły-niezwykły rajd rowerowy ulicami Lubina

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, ulicami Lubina przejechał rowerowy korowód. Po zakończeniu rajdu, dla miłośników dwóch kółek zorganizowano loterię fantową, której główną nagrodą był rowery górskie ufundowane przez prezydenta miasta, Roberta Raczyńskiego.

Remonty ulic na lubińskim Przylesiu. Kierowcy, patrzcie na znaki!

W poniedziałek na lubińskim Przylesiu rozpoczęły się dwie ważne inwestycje drogowe. Wyremontowane zostaną ulice Wyszyńskiego i Szpakowa. Kierowcom przypominamy, że w rejonie Wyszyńskiego zmieniła się organizacja ruchu. Remonty obu dróg potrwają około 13 miesięcy.

Po służbie, na zakupach zatrzymał złodzieja

Naczelnik lubińskiej drogówki, będąc po służbie i robiąc zakupy w jednym z marketów, ruszył w pościg za złodziejem. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dzięki temu, udało się odzyskać towar wartości ponad 800 złotych.

Rodzice ujawniają nowe fakty i proszą, by na szkołę nie wylewać hejtu

Dla wielu rodziców uczniów Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, zatrzymanie dyrektora placówki w związku z podejrzeniem posiadania treści pedofilskich, było kompletnym szokiem i zaskoczeniem. Tymczasem po rozmowie z niektórymi z nich, na jaw wychodzą inne bulwersujące fakty. Ksiądz dyrektor jawi się jako postać negatywna, stosująca mobbing wobec niektórych nauczycieli, obrażająca uczniów i szykanująca rodziców.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.