×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Poszukiwany do odsiadki ochroniarz zatrzymał złodzieja sklepowego

Policjanci wezwani do sklepu, w którym złodziej próbował dokonać kradzieży mocno się zdziwili kiedy okazało się, że bohaterski ochroniarz, który nie chciał wypuścić złodzieja z łupem, sam powinien siedzieć za kratkami. o tej kuriozalnej sytuacji doszło w Legnicy. obaj panowie w końcu trafią tam gdzie ich miejsce.

 

Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zauważyli szarpiących się pod marketem mężczyzn. Jeden z nich ubrany był w odzież pracownika ochrony, a drugi – agresywny miał ze sobą „zakupy”. Mundurowi szybko ustalili, że 26-letni legniczanin w markecie dokonał kradzieży artykułów spożywczych o wartości 71 złotych. Kiedy próbował opuścić sklep bez płacenia, na drodze stanął mu ochroniarz.

– Chcąc utrzymać się w posiadaniu ukradzionego towaru mężczyzna  zaczął się szarpać i grozić ochroniarzowi pozbawieniem życia.  Agresywny młodzieniec został zatrzymany. Skradzione mienie przekazano kierownikowi sklepu – powiedziała nam Katarzyna Baniewska z legnickiej komendy policji. – Jak się okazało, nie tylko młody legniczanin miał nieczyste sumienie. Podczas sprawdzenia w  policyjnych systemach ochroniarza sklepu, wyświetlił się komunikat, iż jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Legnicy celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności,  za dokonaną przez niego w przeszłości kradzież.

Obaj panowie trafili do policyjnego aresztu. 26-latkowi został przedstawiony zarzut kradzieży rozbójniczej. Grozi mu wyrok do 10 lat więzienia. Z kolei 68-letni ochroniarz wkrótce trafi do Zakładu Karnego, gdzie będzie odbywał zasądzoną wobec niego karę.

 
414-172527

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.