×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Pouczał innych, a sam nie wiedział jak prawidłowo jechać

Legniccy policjanci podjęli nietypową interwencję. Kiedy zauważyli mężczyznę, który zatrzymał samochód i przez otwarte okno wykrzykiwał, że inny kierowca wymusił mu pierwszeństwo przejazdu, mundurowi postanowili wyjaśnić sytuację. Mocno się zdziwili, kiedy ustalili, że krzykliwy kierowca nigdy nie miał prawa jazdy i kilka dni wcześniej oblał egzamin.

 

Mundurowi patrolowali rejon ulicy Rzemieślniczej w Legnicy gdy natknęli się na krzyczącego kierowcę audi. Mężczyzna zatrzymał auto, uchylił okno i zaczął wymachiwać rękoma. Krzyczał, że inny kierowca wymusił na nim pierwszeństwo przejazdu.

– Funkcjonariusze, widząc całą sytuację, postanowili podjechać do mężczyzny i sprawdzić co jest powodem takiego zachowania się. 34-latek, od razu zaczął przepraszać policjantów za swoje zachowanie. Mundurowi bardzo szczegółowo wyjaśnili legniczaninowi przepisy ruchu drogowego i zasady pierwszeństwo przejazdu – powiedział nam Jagoda Ekiert, oficer prasowy KMP Legnica. – Po chwili okazało się, że mężczyzna nie zna przepisów ruchu drogowego, bo nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo mieszkaniec Legnicy „pochwalił się” policjantom, że niedawno oblał egzamin na prawo jazdy.

Teraz 34-latek stanie przed sadem. Grozi mu wysoka grzywna, areszt i zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.