×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Pożar hali magazynowej w Polkowicach. Długa i trudna akcja gaśnicza

Ponad 10 godzin trwała akcja gaśnicza pożaru magazynu na terenie jednej z firm produkcyjnych przy ulicy Polnej w Polkowicach. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji licznych zastępów PSP i OSP, udało się opanować ogień. W wyniku wysokiej temperatury zawalił się dach budynku.

Do pożaru doszło wczoraj po godz. 20. na terenie jednej z firm produkcyjnych w Polkowicach – przy wylocie na Trzebcz. Palił się magazyn, w którym składowano rozpuszczalniki i substancje rozcieńczające. Zapalił się suchy ksantogenian. Na miejscu od razu pojawiły się liczne zastępy wozów strażackich PSP i OSP, m.in. z Sobina i Suchej Górnej. Zadysponowano także specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego z Wrocławia.

Akcja była dość trudna, ponieważ wokół panowało silne zadymienie. Nad miastem unosiła się gęsta chmura trujących substancji. Dzięki sprawnej akcji zastępów straży pożarnej i szybkiej reakcji załogi firmy, pożar udało się opanować. Ogień nie zdołał się przedostać na pozostałe budynki firmy. Niestety w wyniku oddziaływania bardzo wysokiej temperatury, zawalił się dach magazynu, w którym doszło do wybuchu ognia. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury doszło do zawalenia się dachu budynku.

Mimo opanowania pożaru, strażacy przez wiele godzin byli na miejscu dogaszając pogorzelisko, czuwając, by nie doszło do pojawienia się nowego źródła ognia. Okoliczności i przyczyny pożaru wyjaśni zapewne policyjne dochodzenie pod nadzorem biegłego z zakresu pożarnictwa. Straty mogą być ogromne.

 
straz1

Wybrane dla Ciebie

Wystrzeliła opona, zapaliła się naczepa. Tir w ogniu na S3

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na trasie ekspresowej S3 z Legnicy w kierunku Lubina. Podczas jazdy, wystrzeliła opona w tirze i od iskry spowodowanej tarciem zapaliła się naczepa. Tir stanął w ogniu. Kierowcy na szczęście nic poważnego się nie stało. Utrudnienia na S3 trwały wiele godzin.

Płonęło zboże i winorośl na granicy województw

Miniona niedziela była bardzo niespokojna w całym regionie. Odnotowano wiele zdarzeń drogowych, a strażacy kilkanaście razy wyjeżdżali do gaszenia pożarów. Jeden z nich zlokalizowano na granicy województwa dolnośląskiego i lubuskiego.Płonęło zboże i winnica.

Strażacy zakończyli akcję gaszenia pożaru zboża. Trwa liczenie strat

Po ponad trzech godzinach zakończyła się akcja gaszenia dużego pożaru zboża na pniu w okolicach Lubina. Wszystkie wozy gaśnicze, które uczestniczyły w akcji, powróciły do swoich baz. Trwa szacowanie strat.

Ogromny pożar pod Lubinem. Dromadery w akcji

Groźny pożar pod Lubinem. Pali się zboże na pniu na powierzchni kilkunastu hektarów. W akcji gaszenia bierze udział kilkanaście zastępów PSP i OSP. Do akcji gaszenia zadysponowano dromadery z Lotniczej Bazy Leśnej. Do zdarzenia doszło około godz. 12.30. Zapaliło się zboże na pniu. Pierwsze źródło ognia pojawiło się na ogromnej połaci przy południowej obwodnicy miasta […]

Przebudowa drogi w Rudnej już ruszyła

Rozpoczęły się już prace budowlane w Rudnej związane z poszerzeniem ulicy Polnej od strony Witosa. Inwestycja zakończy się jesienią. Na ten cel gmina pozyskała dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Rozległy pożar młodnika w lasach w okolicach Szklar Górnych

Pięć zastępów PSP i OSP z powiatu lubińskiego gasiło pożar młodnika w okolicach Szklar Górnych. W akcji przeszkadzał dość silnie wiejący wiatr, stąd ogień szybko się rozprzestrzeniał. Pożar gaszono z ziemi i powietrza z wykorzystaniem dwóch dromaderów Leśnej Bazy Lotniczej w Lubinie.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.