×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Pożar samochodu na stacji paliw w Lubinie. Skończyło się na strachu

Chwilę grozy przeżył kierowca samochodu osobowego, gdy z pokrywy silnika zaczął wydobywać się ogień. Na szczęście szybka akcja gaśnicza zapobiegła spaleniu się pojazdu.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po południu przy wjeździe na stację paliw Orlen przy ulicy Leśnej w Lubinie. Kierowca samochodu osobowego na legnickich numerach rejestracyjnych chciał zatankować i przy dojeździe na stację, nagle z pokrywy silnika zaczął wydobywać się ogień. Dzięki szybkiej reakcji, ogień udało się opanować i nie doszło do całkowitego spalenia pojazdu.

W akcji gaśniczej wzięły udział dwa zastępy PSP w Lubinie. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej.

 
pozar2

Wybrane dla Ciebie

Kierująca hyundaiem potrąciła na pasach 83-letnią kobietę

Znów niebezpiecznie na przejściach dla pieszych. W ubiegłym tygodniu na oznakowanym przejściu w rejonie ulicy Wyszyńskiego w Lubinie doszło do potrącenia 83-letniej kobiety. Choć zdarzenie wyglądało dość groźnie, poszkodowana na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

Pies pogryzł 78-letnią kobietę. Policja wszczęła dochodzenie

Lubińska policja wszczęła śledztwo w sprawie wyjaśnienia okoliczności pogryzienia przez psa 78-letniej kobiety. Mieszkanka osiedla Przylesie w drodze do sklepu została zaatakowana przez amstaffa. Pies był na smyczy, ale bez kagańca. Właścicielka czworonoga uciekła nie udzielając pogryzionej seniorce pomocy. 

Tragiczny pożar w Koźlicach. Nie żyje mężczyzna na wózku inwalidzkim

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło dziś wieczorem w Koźlicach w gminie Gaworzyce. W pożarze budynku mieszkalnego zginął starszy mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim. Na miejscu pracowali biegli z zakresu pożarnictwa pod nadzorem prokuratora.

Zderzenie dwóch tirów na autostradzie A4. Jeden doszczętnie spłonął

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj na legnickim odcinku autostrady A4. Na pasie w kierunku zachodniej granicy, kierowca tira uderzył w inny pojazd ciężarowy, który stał na awaryjnych światłach z powodu usterki. W wyniku tego zderzenia jeden z pojazdów, który przewoził towar dezodorantów stanął w płomieniach. Obu kierowcom na szczęście nic poważnego się nie stało, ale […]

Dziewięć jednostek gasiło pożar poddasza dawnego akademika w Legnicy

Dziewięć zastępów PSP i OSP gasiło wczoraj pożar poddasza budynku dawnego akademika Wyższej Szkoły Menedżerskiej przy ulicy Korfantego w Legnicy. Pożar wybuchł prawdopodobnie w wyniku prowadzonych na prac dekarskich. Akcja dogaszania trwała do późnego wieczora.

Pożar pustostanu na lubińskim Przylesiu. Nikt nie ucierpiał

Dwa zastępy straży pożarnej gasiły dziś pożar pustostanu przy ulicy Jastrzębiej w Lubinie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać policjanci.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.