×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Próbował pobujać się na balonie. Amator świątecznej iluminacji

Nie minęła nawet doba od inauguracji świątecznego oświetlenia w legnickim rynku, a już znalazł się śmiałek, który postanowił sprawdzić wytrzymałość jednej z konstrukcji. 

Do zdarzenia doszło tuż przed północą. Kamery miejskiego monitoringu wypatrzyły mężczyznę, który idąc chwiejnym krokiem zatrzymał się przy jednej ze świątecznych iluminacji. Nie namyślając się długo, zaczął się wspinać po konstrukcji oświetlonego balonu.

Operator miejskiego monitoringu powiadomił policję. Amator świątecznych ozdób został zatrzymany, a władze miasta apelują o szanowanie świątecznego wystroju miasta.

 
iluminacja1
iluminacja3

Wybrane dla Ciebie

W mieszkaniu ukrywał kilkaset działek marihuany

Legniccy policjanci zatrzymali 32-latka, który ukrywał w swoim mieszkaniu narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 360 porcji handlowych marihuany. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podstępem zwabił żonę do mieszkania. Jednym ciosem powalił i… zabił

Do Sądu Okręgowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który pobił swoją żonę. W wyniku odniesionych obrażeń, kobieta zmarła. Henrykowi W. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. W sprawie oskarżony został także jego kompan, który próbował zacierać ślady i utrudniać w prowadzonym śledztwie.

Zamaskowany bandyta z nożem, sterroryzował kasjerkę w sklepie

Policjanci z Legnicy zatrzymali sprawcę napadu w jednym ze sklepów. 26-latek używając noża sterroryzował kasjerkę, zabrał kilka paczek papierosów i zażąda gotówki. Powstrzymali go świadkowie, którzy natychmiast wezwali patrol. Napastnikowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Śmiertelny wypadek na strzeżonym przejeździe kolejowym w Legnicy

Tragedia na torach w Legnicy. Na strzeżonym przejeździe przy ulicy Bobrowej, samochód osobowy wjechał pod rozpędzony pociąg Kolei Dolnośląskich. W wyniku tego zdarzenia, śmierć na miejscu poniosła kierująca pojazdem, 70-letnia kobieta. Okoliczności tragedii zbada prokuratura.

Cud, że nikt nie zginął. Krajobraz zniszczenia po wybuchu gazu

To był koszmar, przerażający widok, sąsiedzi wybiegli z domów i nas ratowali. W najgorszym stanie był ten Szymonek, kolega mojego synka. Chłopy go wynosili – opowiadali nam świadkowie wczorajszego wybuchu gazu w jednej z kamienic w centrum Ścinawy. To cud, że nikt nie zginął. Budynek jest całkowicie zniszczony. Władze gminy zadeklarowały szeroką pomoc poszkodowanym.

Maszyna ucięła 4-latkowi palec. Szybka reakcja lubińskich policjantów

Lubińscy policjanci eskortowali na sygnałach do legnickiego szpitala matkę z dzieckiem, który uległ wypadkowi. 4-latek włożył rękę do sieczkarni pokrzyw, w wyniku czego stracił palec. Liczyła się każda minuta. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Lekarze zdołali uratować chłopcu odcięty kawałek palca. Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę, 6 listopada, po południu. Chłopiec przebywał wtedy […]

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.