×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Przed nami długi weekend. Policja apeluje o rozwagę

Policjanci z regionu zaczynają długi weekend. Mieszkańcy mogą się spodziewać większej liczby samochodów policyjnych na drogach, wzmożonych kontroli kierowców oraz kierowania ruchem w trakcie zabezpieczania procesji w Boże Ciało.

 

Nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych w całym regionie czuwać będą policjanci z drogówki i prewencji. Drogi patrolować będą policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. Kierowcy – noga z gazu. mundurowi apelują o ostrożną jazdę i przede wszystkim rozsądek na drodze!

– Policjanci będą stanowczo egzekwowali zapinanie pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach oraz ilość osób przewożonych samochodem. Ponadto stróże prawa będą zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów oraz kierujących niewłaściwie korzystających z telefonów komórkowych. Mając na uwadze wciąż liczne przypadki jazdy na „podwójnym gazie”, szczególny nacisk policjanci położą na eliminowanie z ruchu kierujących siadających za kierownicę po alkoholu – zapowiada Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.

Mundurowi przypominają, że niechronieni użytkownicy dróg nie są chronieni karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną. Dlatego ewentualny wypadek z ich udziałem może powodować poważne obrażenia, a nawet doprowadzić do śmierci.

– Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwracanie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego i o rozwagę na drodze – mówią policjanci. – Motocyklistów przestrzegamy przed brawurą i lekkomyślnością na drodze. Respektowanie przepisów ruchu drogowego i wzajemna wyrozumiałość z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.