×
*** Do Barbórki zostało jeszcze kilka dni, ale górnicza brać już świętuje w całym zagłębiu miedziowym! ***

Przez cały weekend policjanci „polują” na pijanych kierowców

Od 19 – 21 listopada głogowscy policjanci będą pilnować czy kierowcy są trzeźwi. Niestety nietrzeźwi kierujący to wciąż poważny problem na polskich drogach.

Policjanci nie ukrywają, że kierowca pijany lub będący pod wpływem narkotyków to potencjalny zabójca i człowiek bez wyobraźni.

– Eliminowanie takich przypadków to podstawowe zadanie i obowiązek jakie nakłada na nas Ustawa o Policji – wyjasnia Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy KPP Głogów. – Akcja będzie prowadzona od 19 do 21 listopada 2022 roku. Celem prowadzonych działań jest wyeliminowanie z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka i zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego.

Policjanci apelują do kierowców przede wszystkim o rozwagę – życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych.

– Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze – dodaje policjant i przypomina, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

 

Wybrane dla Ciebie

Stwórzcie swoje własne przepiękne pierniczki

Dzieci z Gminy Radwanice mogą już szykować się do warsztatów zdobienia pierniczków. Już 10 grudnia w świetlicy w Przesiecznej będą miały okazje pokazać swoje talenty.

Koncert pamięci Henryka Karlińskiego w stulecie jego urodzin

Już w najbliższą niedzielę, 4 grudnia, zapraszamy do Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy gdzie odbędzie się koncert w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Henryka Karlińskiego – patrona Legnickiego Centrum Kultury oraz założyciela i pierwszego dyrygenta Chóru Madrygał.

Poważne zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu w Rudnej

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na skrzyżowaniu Głogowskiej z ulicą Polną w Rudnej, tuż przy wyjeździe w kierunku Głogowa. Prawdopodobnie kierowca busa wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w prawidłowo jadące audi. Poszkodowany kierowca trafił do lubińskiego szpitala.

Zderzenie autokaru z pociągiem pod Ścinawą. Nie żyje kierowca

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym niedaleko miejscowości Orzeszków w powiecie wołowskim. W wyniku zderzenia autokaru z pociągiem, śmierć na miejscu poniósł kierowca pojazdu. Na miejscu trwają czynności wyjaśniające pod nadzorem prokuratora. Ruch pociągów został całkowicie wstrzymany.

Ruiny pałacu w Grębocicach zostały zabezpieczone

Zakończył się kolejny etap prac przy zabezpieczaniu ruin pałacu w Grębocicach. Zabytek ten przyciąga wielu mieszkańców regionu i pozwala sobie wyobrazić jak przez laty wyglądała budowla.

Transferowy hit w Polkowicach. Erica Wheeler wraca na Dąbrowskiego!

Tego chyba się nikt nie spodziewał. Jedna z najlepszych koszykarek świata, Erica Wheeler powraca do Polkowic. Amerykańska gwiazda związała się z polkowickim klubem kontraktem do końca tego sezonu.

Na sygnale

Poważne zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu w Rudnej

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na skrzyżowaniu Głogowskiej z ulicą Polną w Rudnej, tuż przy wyjeździe w kierunku Głogowa. Prawdopodobnie kierowca busa wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w prawidłowo jadące audi. Poszkodowany kierowca trafił do lubińskiego szpitala.