×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

Rowerzysta „wydmuchał” ponad 2,5 promila

Tylko w ciągu jednej doby lubińscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców i jednego z zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów.

Niestety mimo medialnych i policyjnych apeli, kar grożących za jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków, nadal na drogi wyjeżdżają nietrzeźwi kierujący. Pierwszy w ręce policjantów lubińskiej drogówki wpadł kierowca fiata. 59-letni mężczyzna miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.

-Kolejnego kierującego, przed południem, zatrzymali policjanci z Rudnej. Mężczyzna jechał ciężarówką. Okazał się nim 61- latek z województwa śląskiego. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 0,3 promila alkoholu. Natomiast na ulicy kolejowej patrol z drogówki zauważył rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Postanowili go skontrolować. Od razu wyczuli silną woń alkoholu. Alkomat wskazał u 42-letniego mężczyzny ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pamiętajmy, że pijany rowerzysta również może spowodować zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.  Na ul. Komisji Edukacji Narodowej policjanci z prewencji zatrzymali 29-letniego kierowcę forda, który kierował swoim autem, mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – wylicza asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Wszyscy zatrzymani kierowcy stracili już swoje uprawnienia. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów nawet na 15 lat.

 

Wybrane dla Ciebie

Zdecydowanie za szybko. Posypały się mandaty za prędkość

Policjanci z lubińskiej grupy SPEED nie próżnują i niemal codziennie zatrzymują na drogach powiatu kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Tak było w ostatnim czasie. W ręce patrolu wpadło trzech piratów drogowych.

Dwóch pijanych Ukraińców próbowało holować pojazd

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali dwóch kompletnie pijanych mężczyzn, którzy na jednej z ulic miasta próbowali holować samochód. Obaj nieodpowiedzialni kierowcy staną teraz przed sądem. Grozi im kara do 2 lat więzienia, surowa grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na 15 lat.

Potrącenie rowerzysty i pieszej w Legnicy

Legniccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych, jak i w obrębie dróg rowerowych. Wczoraj na terenie miasta doszło bowiem do dwóch wypadków drogowych z udziałem pieszej i rowerzysty. Sprawcami tych zdarzeń byli kierowcy, którzy nie ustąpili pierwszeństwa przejazdu.

Praktyczne rozwiązania energetyczne dla mieszkańców gminy Rudna

Wójt gminy Rudna uczestniczył w siódmej edycji Kongresu Energetycznego we Wrocławiu. Podczas panelu dyskusyjnego, gospodarz Rudnej, zaprezentował nowoczesne i praktyczne rozwiązania efektywnej energetyki dla mieszkańców.

Zakupią sprzęt audio, monitory interaktywne i pomoce dydaktyczne

Spółka KGHM przekazała gminie Rudna voucher na 250 tys. zł. Pieniądze zostaną w całości przeznaczone na zakup interaktywnych monitorów, pomocy dydaktycznych i sprzętu audiowizualnego dla szkół podstawowych, przedszkoli i żłobka.

Dostojni jubilaci w gminie Rudna. Złote i Diamentowe Gody!

Jaka jest recepta na długoletnie pożycie małżeńskie? – Nie zauważać małych błędów, a jak się zbiera na kłótnię, to trzeba iść na spacer. Potem trzeba sobie wybaczyć i żyć dalej – uśmiecha się Michał Kościelniak, wieloletni sołtys Gwizdanowa, który wraz z małżonką Władysławą, świętuje w tym roku Złote Gody. Państwo Kościelniakowie są zresztą jedną z […]