×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Rozpoznał poszukiwanego na myjni samochodowej

Policjant z Gminy Rudna będąc po służbie pomógł w zatrzymaniu poszukiwanego 43-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego. Policjant rozpoznał mężczyznę na myjni samochodowej w Lubinie.

Funkcjonariusz komisariatu w Rudnej w czasie wolnym postawił umyć swoje prywatne auto na lubińskiej myjni. Po chwili zauważył tam mężczyznę, który od dawna był poszukiwany przez policję. O wszystkim powiadomił swoich kolegów będących na służbie.

– Przekazana informacja potwierdziła się, kiedy stróże prawa sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach. Okazało się, że ma do odsiadki w zakładzie karnym 9 miesięcy za przestępstwa przeciwko mieniu. Dodatkowo wyszło na jaw, że 43-letni mieszkaniec Lubina posiada sądowy, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. –  Początkowo podejrzany nie przyznawał się, że to on kierował autem, wskazując na kolegę z którym przyjechał na myjnię. Jednak policjanci ustalili dzięki monitoringowi, że to właśnie 43-latek siedział za kierownicą golfa.

Poszukiwany trafił do policyjnej celi sąd przewieziony został prosto do więzienia. Czeka go jeszcze jedna rozprawa za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym, pomimo sądowego zakazu. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!