×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Seniorka z Legnicy straciła 60 tysięcy złotych!

Legniccy policjanci przestrzegają po raz kolejny przed oszustami. W ostatnich dniach seniorka straciła swoje oszczędności.

Policjanci przez cały czas przypominają seniorom o próbach wyłudzenia pieniędzy i tym, że oszuści stosują coraz bardziej wymyśle sposoby na oszustwo. Niestety tym razem złodziejom się udało.

– W miniony weekend Komenda Miejska Policji w Legnicy została powiadomiona o trzech usiłowaniach oszustwa na policjanta i jednym dokonanym oszustwie – wylicza Anna Tersa z legnickiej komendy. – Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Na terenie Legnicy została oszukana 96-letnia kobieta. Sprawcy wyłudzili od seniorki 60 tysięcy złotych. Kobieta przekazała im wszystkie swoje oszczędności, które trzymała w mieszkaniu.

Jak do tego doszło? Oszust zadzwonił na telefon stacjonarny i podał się za policjanta.

– Mężczyzna poinformował kobietę, że jej synowa spowodowała wypadek i w chwili obecnej przebywa na komendzie, żeby jej pomóc potrzebne są pieniądze. Kobieta podczas rozmowy z podszywającym się za policjanta mężczyzną słyszała w tle płacz kobiety i wydawało jej się, że to jest głos synowej. Ostatecznie seniorka przekazała oszustom 60 tysięcy złotych – dodaje policjantka.

Niestety mimo tego, że wiele osób już nie daje się nabrać na takie historie nadal zdarzają się seniorzy, którzy chcąc pomóc najbliższym zrobią wszystko – dosłownie – łącznie z przekazaniem obcej osobie dużych sum pieniędzy.

– Bardzo ważne jest, aby informować swoich rodziców i dziadów a także sąsiadów i znajomych o sposobie działania oszustów i ostrzegać ich przed tego typu osobami. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie – apeluje Anna Tersa.

 

Wybrane dla Ciebie

Zatrzymali go kiedy jechał kompletnie pijany

23-letni mieszkaniec powiatu legnickiego stanie niebawem przed sadem Mężczyzna został zatrzymany przez policję kiedy prowadził auto kompletnie pijany.

Kradła prąd. Teraz grozi jej pięć lat więzienia

26-latka z Legnicy stanie przed sądem. Kobieta usłyszała już zarzuty. Jak się okazało, znacznie więcej miała na swoim sumieniu.

2,5 tysiąca mandatu dla pijanego rowerzysty

Legniccy policjanci ukarali 63-latka, którego zatrzymali jadącego rowerem. Mężczyzna był kompletnie pijany.

Legniczanka padła ofiarą złodziejki. Straciła biżuterię

Policjanci z Legnicy przestrzegają mieszkańców przed oszustami, którzy pod pretekstem sprzedaży różnych przedmiotów wchodzą do mieszkań i okradają ich lokatorów. Tak właśnie było w przypadku legniczanki.

Za kratkami może posiedzieć znacznie dłużej

41-latek z Legnicy może dłużej posiedzieć w więzieniu. Policjanci udowodnili mu kradzież alkoholu w jednym z marketów. Jego upem padł alkohol warty 800 złotych.

Uderzył quadem w radiowóz i próbował uciec

Za daleko nie uciekł mistrz kierownicy, który swoim quadem uderzy w zaparkowany radiowóz. Kiedy dotarło di niech co zrobił zaczął uciekać. Wjechał w las. Ale został szybko zatrzymany.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.