×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Skontroluj światła samochodu za darmo!

Policjanci z Polkowic zachęcają kierowców do bezpłatnego sprawdzenia świateł w samochodzie. Akcja organizowana jest w sobotę w ramach ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. W akcji udział biorą policjanci z Polkowic i stacje kontroli pojazdów na terenie Polkowic i Chocianowa.

Akcje kontroli świateł organizowane są by zwrócić uwagę  na oświetlenie samochodów i jego wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Mając na uwadze obecne warunki drogowe, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne zjawiska atmosferyczne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu w tym świateł jest szczególnie istotne – mówi Przemysław Rybikowski z polkowickiej komendy. – Jakość oświetlenia pojazdów bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kierowcy mogą skontrolować światła w swoim samochodzie w sobotę we wskazanych poniżej stacjach diagnostycznych, które przyłączyły się do policyjnej inicjatywy pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”

  • AutoCentrum – ul. Bracka 1A, Polkowice
  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, ul. Krzywa 3, Polkowice
  • Stacja Kontroli Pojazdów, Głogowska 17A, 59-140 Chocianów

Działania pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” z udziałem powyższych stacji diagnostycznych oprócz 20 listopada zostaną powtórzone 4 grudnia.

 

Wybrane dla Ciebie

Kompletnie pijana uciekała przed policją

Uciekając przed polkowicką policją, kompletnie pijana 40-latka uderzyła samochodem w ogrodzenie Centrum Kultury na ulicy Skalników. Teraz kobieta za wszystko odpowie przed sądem.

Policjanci pomogli mu trafić do zakładu karnego

45-letni mieszkaniec Polkowic nie stawił się w umówionym terminie w zakładzie karnym, gdzie miał odsiadywać wyrok 16 miesięcy więzienia. W jego zatrzymaniu i doprowadzeniu do celi pomogli mundurowi ze Starogardu Gdańskiego.

Kupił kradziony rower, ale to dopiero początek jego problemów

37-letni polkowiczanin stanie niebawem przed sądem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ze względu na kupno kradzionego roweru. Jednak szybko okazało się, że paserstwo to tylko początek listy zarzutów.

Pobił ochroniarza za wino warte 30 złotych

30-latek z Polkowic odpowie za kradzież rozbójniczą. Mężczyzna w jednym ze sklepów na terenie miasta najpierw próbował ukraść wino za 30 złotych, a potem pobił interweniującego ochroniarza.

Po narkotykach, autem, które nie powinno jeździć

Dwa lata więzienia grozi 22-letniemu mieszkańcowi powiatu głogowskiego. Mężczyzna prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Ale to dopiero początek jego problemów.

Poznajecie tego mężczyznę? Ukradł paliwo na stacji

Czy ktoś poznaje mężczyznę ze zdjęcia? Jak informują polkowiccy policjanci, może on mieć związek z kradzieżą paliwa na jednej ze stacji.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.