×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Skradzione na terenie Niemiec audi odnalazło się pod Przemkowem

Polkowiccy policjanci odzyskali audi Q5 wartości ponad 90 tys. zł, które skradzione zostało na terenie Niemiec. Właściciel spokojnie spał, gdy złodzieje weszli na teren jego posesji i odjechali autem. Funkcjonariusze prowadzą teraz czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.

Skradziony samochód został odnaleziony przypadkiem. Policjanci z drogówki patrolując okolice Przemkowa, zauważyli przy jednej z dróg pożarowych nieopodal krajowej dwunastki zaparkowane audio Q5 na niemieckich tablicach rejestracyjnych. W pobliżu samochodu nikogo nie było i przez dłuższą chwilę nikt się nie pojawił.

– Z uwagi na podejrzenie, że auto może pochodzić z kradzieży na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy wewnątrz zabezpieczyli przedmioty i ślady kryminalistyczne. W wyniku podjętych czynności okazało się, że samochód faktycznie został skradziony z jednej z posesji na terenie Niemiec. Wartość odzyskanego mienia pokrzywdzony wycenił na kwotę 92 tysięcy złotych – mówi mł. asp. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy polkowickiej policji.

Funkcjonariusze prowadzą teraz czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania osób mających związek z tą kradzieżą.

 

Wybrane dla Ciebie

Legniczanin na gościnnych występach

Lubińscy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Legnicy, który przecinając linki zabezpieczające, ukradł dwa rowery łącznej wartości blisko 6 tys. zł. Przez pewien czas, mężczyzna skutecznie ukrywał się przed organami ścigania, ale w końcu został namierzony i zatrzymany. Wprost z policyjnej celi został przetransportowany do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe dwa lata.

Zdemontował rower miejski na części

Ścinawscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru miejskiego. 29-latek zdemontował jednoślad i prawdopodobnie zamierzał sprzedać części. Magistrat wycenił straty na półtora tysiąca złotych. Złodziejowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Włamali się do garażu na terenie budowy domu

Kryminalni z Głogowa zatrzymali dwóch 22-latków, którzy włamali się do garażu na terenie budowy domu jednorodzinnego. Z pomieszczenia wynieśli urządzenia i narzędzia budowlane. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymali złodzieja i pasera kradzieży telewizora

Kryminalni z Polkowic zatrzymali złodzieja telewizora i pasera, który upłynnił sprzęt w jednym z lombardów. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i wkrótce staną przed sądem. Pierwszy odpowie za kradzież, a drugi za paserstwo i oszustwo.

Sprawca kradzieży w rękach głogowskiej policji

Policjanci z Głogowa zatrzymali 31-latka podejrzanego o włamanie do volkswagena transportera. Sprawca ukradł z wnętrza pojazdu narzędzia, gotówkę i dokumenty. Poszkodowany właściciel samochodu wycenił straty na ponad 2 tys. zł.

Brutalnie napadli na 18-letniego chłopaka. Pobili i zabrali 500 zł

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi sprawcom rozboju, do którego doszło na jednej z ulic w Chojnowie. Napastnicy napadli na 18-latka bijąc go dotkliwie. Leżącemu młodzieńcowi zabrali gotówkę w wysokości 500 zł. Bandyci staną teraz przed złotoryjskim sądem. Obaj dostali dozór policyjny.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.