×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Śmiertelny wypadek na drodze Nieszczyce – Chobienia

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj po godzinie 13. na drodze między Nieszczycami a Chobienią w gminie Rudna. Na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Niestety jedna osoba zginęła na miejscu. Droga w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu tego zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki ford, 80-letni mężczyzna, jadąc od strony Nieszczyc w kierunku Chobieni, na łuku drogi wpadł w poślizg i czołowo zderzył się z jadącą z przeciwka skodą, którą prowadził 28-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego.

-Niestety mimo natychmiastowej reanimacji, nie udało się uratować życia 77-letniej kobiety, pasażerki forda. Zmarła była mieszkanką gminy Rudna – powiedziała nam asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Na miejscu pracują policjanci lubińskiej drogówki i wydziału dochodzeniowo-śledczego pod nadzorem prokuratora. Teraz ustalane będą wszelkie okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Droga w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze wiele godzin.

 
smiertelny1
smiertelny2

Wybrane dla Ciebie

Potrąciła mężczyznę na pasach. Poszkodowany trafił do szpitala

Kobieta jadąca swoim Peugeotem na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Konstytucji 3 Maja w Lubinie potrąciła na pasach mężczyznę. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 7 rano. 86-latek z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

III Zimowy Trening Biegowy – pobiegną z Chobieni do Ścinawy

Za pierwszym razem przebiegli trasę ze Ścinawy do Lubiąża, za drugim z Dziewina do Prochowic. Teraz mają przed sobą 34 kilometry trasy – w połowie grudnia miłośnicy biegania wezmą udział w III Zimowym Treningu Biegowym z Chobieni do Ścinawy.

Uroczyste odsłonięcie pomnika Bohaterów Westerplatte w Chobieni

Wyjątkowa uroczystość odbyła się dzisiaj w Zespole Szkół w Chobieni w gminie Rudna. Z udziałem władz gminy, przedstawiciela ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego oraz uczniów i nauczycieli szkoły, uroczyście odsłonięto odnowiony pomnik Bohaterów Westerplatte – patrona Szkoły Podstawowej.

Gminny Orszak Trzech Króli w Chobieni

W całym regionie zagłębia miedziowego odbyły się dzisiaj Orszaki Trzech Króli. Ulicznych jasełek nie zabrakło także w gminie Rudna. W tym roku barwny pochód zorganizowano w Chobieni.

133 interwencje w trakcie świąt. Rekordzista wydmuchał 4,5 promila

Policjanci z Lubina w trakcie świąt interweniowali 133 razy. Przez trzy dni odnotowano 10 zdarzeń kryminalnych, w których zatrzymano ośmiu sprawców na gorącym uczynku. Mimo tego policja przekonuje, że były to względnie spokojne święta.

Szkolna akademia talentów w chobieńskiej podstawówce

W szkole podstawowej w Chobieni funkcjonuje już Akademia Talentów. To nowatorski projekt, którego celem jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności uczniów szkoły.