×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

SMS o niezapłaconym rachunku za gaz? To mogą być oszuści!

Lubińscy policjanci w ostatnich dniach przyjęli już kilka zgłoszeń o tym, że mieszkańcy Lubina otrzymują wiadomość SMS z informacja o niezapłaconych rachunkach. W każdym z przypadków mundurowi zalecają ostrożność – w taki sposób można stracić swoje oszczędności.

Oszuści po raz kolejny znaleźli  sposób na to by ukraść pieniądze. SMS o niezapłaconych rachunkach z linkiem, który ma kierować do banku może nas pozbawić pieniędzy na koncie. Takie wiadomości dotyczą też dopłaty do przesyłki, czy groźby odcięcia prądu.

– Oczywiście może to wywołać inne emocje niż sms o dopłacie do paczki, ale nie powinniśmy tym emocjom ulegać. Oszuści posuwają się do różnych metod by nas „nabrać”. Jeżeli widzimy pod wiadomością jakikolwiek nieznany link nie otwierajmy go, bo narażamy się na zainfekowanie telefonu złośliwym oprogramowaniem lub niekontrolowanym przesłaniem informacji z naszego telefonu – powiedział nam Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji.

PGE Obrót przypomina, aby zawsze sprawdzać informacje otrzymywane drogą pocztową i elektroniczną. Spółka podkreśla, że w korespondencji przypominającej o zaległych płatnościach oraz zamiarze wstrzymania dostaw energii elektrycznej zawsze podany jest nr Klienta, nr faktury/dokumentu wraz z terminem płatności i kwotą do zapłaty. Co istotne – w takich wiadomościach nie ma żadnego linku kierującego bezpośredniego do systemów płatności internetowych.

 

Wybrane dla Ciebie

34-latek dał się oszukać. Złodzieje ukradli mu 20 tysięcy

Kolejna ofiara oszustów. Tym razem swoje pieniądze sracił34-letni mieszkaniec Lubina, który choć nigdy nie inwestował w kryptowaluty, nie miał nic przeciwko pieniądzom, które ponoć na niego czekały.

Ścinawianin liczył na szybki zarobek, a stracił oszczędności

48 tysięcy złotych – tyle w ostatnich dniach stracił 44-letni mieszkaniec Ścinawy. Mężczyzna dał się nabrać kobiecie, która przedstawiła się jako pracownica firmy zajmującej się inwestycjami.

Oszuści próbują metody na monterów. Uważajcie!

Lubińscy policjanci przestrzegają mieszkańców przed oszustami, którzy podają się za pracowników samorządowych i chcą wyłudzić pieniądze na atrakcyjne cenowo inwestycje w wymianę pieców.

Oszuści znów próbują wyłudzić od nas pieniądze!

Lubińscy policjanci przestrzegają przed kolejnymi próbami wyłudzenia pieniędzy.Tym razem oszuści zachęcają do regulowania zaległych opłat za prąd. Nie zwracajcie uwagi na takie SMS!

Dostałeś SMS z Kwarantanny? Uważaj! To oszustwo

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed oszustami próbującymi wyłudzić nasze dane. Jeśli otrzymaliście SMS z numeru podpisanego Kwarantanna uważajcie! Nie klikajcie w aktywne linki!

64-latek liczył na szybki zysk. Stracił 84 tysiące

Niestety kolejny mieszkaniec Lubina dał się nabrać oszustom i stracił swoje oszczędności. 64-letni mężczyzna liczył, że inwestując w kryptowaluty zarobi szybko pieniądze. Tymczasem oszust przekonał go do zainstalowania aplikacji i tym samym miał dostęp do konta.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.