×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Sprawdzali czy kierowcy są trzeźwi. Niestety nie wszyscy byli…

Legnicka drogówka przez kilka godzin kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach powiatu legnickiego. Niestety nie wszyscy wsiedli za kółko trzeźwi.

 

Akcja trwała od wczesnych godzin porannych. Mundurowi skontrolowali w sumie 1130 użytkowników dróg.

– Mundurowi ujawnili trzech kierujących będących po użyciu alkoholu, czyli mających poniżej pół promila – powiedziała nam Anna Tersa z KMP Legnica. – Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w Rzeszotarach tuż po godzinie 7:00. Był to 46-letni mężczyzna, który miał 0,34 promila w wydychanym powietrzu. Drugi, to 67-letni mężczyzna zatrzymany w Kunicach z wynikiem 0,42 promila alkoholu. Ostatni z mężczyzn, 39-latek zatrzymany został w Chojnowie i miał 0,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz panowie odpowiedzą za wszystko przed sądem. Za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu, oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, sąd może zastosować karę grzywny lub aresztu.

 
414-172809
414-172808
414-172806
414-172804

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.