×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Sprawdzali czy kierowcy są trzeźwi. Niestety nie wszyscy byli…

Legnicka drogówka przez kilka godzin kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach powiatu legnickiego. Niestety nie wszyscy wsiedli za kółko trzeźwi.

 

Akcja trwała od wczesnych godzin porannych. Mundurowi skontrolowali w sumie 1130 użytkowników dróg.

– Mundurowi ujawnili trzech kierujących będących po użyciu alkoholu, czyli mających poniżej pół promila – powiedziała nam Anna Tersa z KMP Legnica. – Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w Rzeszotarach tuż po godzinie 7:00. Był to 46-letni mężczyzna, który miał 0,34 promila w wydychanym powietrzu. Drugi, to 67-letni mężczyzna zatrzymany w Kunicach z wynikiem 0,42 promila alkoholu. Ostatni z mężczyzn, 39-latek zatrzymany został w Chojnowie i miał 0,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz panowie odpowiedzą za wszystko przed sądem. Za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu, oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, sąd może zastosować karę grzywny lub aresztu.

 
414-172809
414-172808
414-172806
414-172804

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.