×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Stracił swoje prawo jazdy za nadmierną prędkość

32 kierowców ukaranych mandatami karnymi i zatrzymane jedno prawo jazdy – taki jest bilans policyjnej akcji „Prędkość” przeprowadzonej na drogach powiatu lubińskiego.

Funkcjonariusze lubińskiej drogówki sprawdzali prędkość kierowców w najbardziej newralgicznych miejscach, głównie przy wylotowych drogach z miasta.

-W sumie ujawniono 32 przypadki niestosowania się do znaków ograniczających prędkość, w tym wskazujących na obszar zabudowany. Większość wykroczeń zakończyło się postępowaniami mandatowymi, choć w niektórych przypadkach – tych najłagodniejszych – policjanci zastosowali kilka pouczeń. Najdotkliwiej ukarany jednak został 49-letni mieszkaniec gminy Wińsko, który w terenie zabudowanym i to w miejscu, gdzie ograniczono prędkość do 40 km/h ze względu na drogę do szkoły, jechał z prędkością 92 na godzinę. Mężczyzna otrzymał mandat i stracił swoje uprawnienia na trzy miesiące, gdyż w terenie zabudowanym jechał ponad 50 km/h więcej niż pozwalały na to przepisy – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zdjęcie nogi z gazu i jednocześnie zapowiadają, że podobne akcje prowadzone będą cyklicznie.

 
mandaty2

Wybrane dla Ciebie

Poszukiwany za znęcanie się 33-latek, ukrywał się w lesie w aucie

Policjanci z Polkowic wracając z Chojnowa natknęli się przypadkiem na samochód, w którym siedział dobrze im znany kryminalista. Funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego mieszkańca Chocianowa, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Wprost z ulicy trafił do policyjnej celi, a dzisiaj zostanie przetransportowany do zakładu karnego.

Zdecydowanie za szybko. Posypały się mandaty za prędkość

Policjanci z lubińskiej grupy SPEED nie próżnują i niemal codziennie zatrzymują na drogach powiatu kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Tak było w ostatnim czasie. W ręce patrolu wpadło trzech piratów drogowych.

Grzybiarz zgubił się w lesie. 71-latek był wykończony i przemoczony

O tym, że w lesie można szybko i łatwo stracić orientację przekonał się jeden z grzybiarzy. Mężczyzna zgubił się lasach w pobliżu Karczowisk i nie mógł odnaleźć drogi do domu. Wyczerpany i przemoczony mężczyzna stracił już przytomność. Na szczęście pomoc nadeszła w samą porę. Pomogli mu policjanci z lubińskiej komendy.

Policyjny pościg za motocyklistą

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali po pościgu motocyklistę. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 66 dni pozbawienia wolności.

Kierowcy, noga z gazu!

Od samego rana na drogach powiatu legnickiego trwa policyjna akcja „Prędkość”. Funkcjonariusze kontrolują prędkość kierujących i zapowiadają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla wszystkich, którzy łamią przepisy.

Uciekając przed policją, kierowca porzucił auto i skoczył do rzeki

Policjanci legnickiej drogówki ruszyli w pościg za kierowcą osobowej toyoty, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna był tak zdeterminowany, by nie wpaść w ręce stróżów prawa, że gdy porzucił auto, wskoczył do Kaczawy. Funkcjonariusze zdołali go wyciągnąć z rzeki.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.