×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

Straż Graniczna zatrzymała Gruzinów z podrobionymi dokumentami

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Legnicy zatrzymali dwóch Gruzinów z podrobionymi dokumentami oraz przedmiotami umożliwiającymi kradzieże pojazdów. Tłumaczyli, że dokumenty nie należą do nich i mają je tylko dostarczyć nieznanemu mężczyźnie w Estonii.

W ubiegły piątek, 11 września, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Legnicy, wytypowali do kontroli samochód osobowy na litewskich numerach rejestracyjnych. Autem podróżowało dwóch obywateli Gruzji w wieku 45 lat. W trakcie kontroli ich paszportów funkcjonariusze zauważyli, że wewnątrz auta znajdują się jeszcze inne dokumenty – łotewski dokument dla bezpaństwowca, który miał wymienioną stronę z danymi personalnymi oraz podrobione na wzór oryginalnych rumuński dowód osobisty oraz gruzińskie i łotewskie prawo jazdy.

  • Cudzoziemcy tłumaczyli funkcjonariuszom, iż dokumenty te nie są ich własnością. Mieli zawieźć je do Estonii na prośbę nieznanego im mężczyzny. Dodatkowo funkcjonariusze SG pod siedzeniami kontrolowanego auta ujawnili 4 nadajniki GPS oraz elektroniczny klucz uniwersalny. Przedmioty te pomocne są w kradzieży pojazdów – mówi Joanna Konieczniak, rzeczniczka komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani. Natomiast w sprawie posiadania przez nich podrobionych dokumentów oraz przedmiotów mogących służyć w popełnieniu przestępstwa wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legnicy.

 

Wybrane dla Ciebie

Czterech na czterech. Bójka w centrum Legnicy

W nocy 20 lutego w centrum Legnicy doszło do awantury między kilkoma mężczyznami. W ruch poszły pięści. Poszkodowany został mieszkaniec Legnicy. Nie chciał jednak powiedzieć, kto go pobił i w jakich okolicznościach doszło do tego zdarzenia. Miejscowym policjantom udało się jednak ustalić przebieg bójki. Pomocny, choć nie do końca, okazał się zapis z miejskiego monitoringu.

Sport

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.