×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Strzelał do policjantów z wiatrówki. Na szczęście chybił

40-letni mieszkaniec Chojnowa strzelał do policjantów z wiatrówki. Na szczęście chybił i funkcjonariuszom nic się nie stało. Napastnik został obezwładniony i przewieziony do aresztu. Mężczyzna ma jednak na swoim koncie wiele innych przestępstw, za które odpowie teraz przed sądem. Na wniosek prokuratury, sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w momencie, gdy policjanci zostali wezwani na interwencję domową. Na widok zbliżających się funkcjonariuszy, 40-latek bez powodu sięgnął po wiatrówkę, wycelował w ich kierunku i strzelił. Na szczęście chybił i został natychmiast obezwładniony.

– Zebrany materiał dowodowy, oprócz czynnej napaści, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu kilkunastu innych zarzutów dokonywania przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. Były to m.in. kradzieże alkoholu, zniszczenie drzwi jednego z hoteli oraz reklam zewnętrznych jednego z obiektów handlowych. Straty wyceniono na ponad 5 tysięcy złotych – mówi asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Na wniosek policji i prokuratury, sąd w Złotoryi zastosował wobec 40-latka tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

 

Wybrane dla Ciebie

40-latek strzelał z wiatrówki do zwierząt. Śmiertelnie ranił kota

Wyjątkową bezdusznością wykazał się pewien mieszkaniec Głogowa, który dla zabawy śmiertelnie postrzelił z wiatrówki kota. Policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu trzy sztuki broni pneumatycznej wraz z amunicją. 40-latek usłyszał zarzuty o charakterze chuligańskim i znęcania się nad zwierzętami. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czekasz na paczkę? Nie daj się nabrać oszustom!

W ostatnim czasie mundurowi z całego regionu przyjęli wiele zgłoszeń o próbach oszustwa poprzez wysyłanie linków z fałszywym dostępem do śledzenia przesyłki. Niestety takie sprawy nie są łatwe, a oszuści bardzo często dostają dostęp do naszych pieniędzy.

Strzelał do ludzi z wiatrówki. Został już tymczasowo aresztowany

Lubińscy policjanci zatrzymali 25-latka, który strzelał z wiatrówki do przejeżdżającego pojazdu. W środku samochodu znajdowały się cztery osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kryminalni zabezpieczyli broń pneumatyczną i udowodnili sprawcy jeszcze szereg innych przestępstw. Decyzją sądu, mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Przemoc w rodzinie – nowe przepisy

Od 30 listopada 2020 roku obowiązują nowe przepisy w obszarze „Przemoc w rodzinie” – nowy instrument reakcji na zjawisko przemocy w rodzinie, nakładający na funkcjonariuszy Policji kolejne obowiązki.

16-latka dała się nabrać. Seniorka w porę zareagowała

16-letnia legniczanka straciła pieniądze i biżuterię, bo została zmanipulowana przez oszustów podających się za policjanta i prokuratora. Na szczęście w porę zorientowała się babcia nastolatki, która wyczuła, że przestępcy próbują wyciągnąć coraz większe sumy.

Lubińska policja zaprasza w swoje progi. Drzwi otwarte w komendzie

Czekamy na Ciebie. Nasi specjaliści udzielą Ci szczegółowych informacji na temat zasad prowadzonego naboru do służby w policji. Zapraszamy na dni otwarte w dniach 12 i 14 sierpnia br., a także w każdy inny dzień, od poniedziałku do piątku. Przyjmowanie kandydatów jest prowadzone z jednoczesnym zachowaniem reżimu sanitarnego, w związku z występującymi zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.