×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

To tu bezdomni z Powiatu Legnickiego znajdą pomoc!

Policjanci po raz kolejny apelują o wsparcie dla osób bezdomnych. Sami patrolują tereny, w których mogą przebywać potrzebujący wsparcia. Pamiętajcie, że zawsze warto wykonać choć jeden telefon by uratować komuś życie.

 

Prawdziwe mrozy dopiero przed nami i właśnie dlatego mundurowi proszą mieszkańców o wsparcie  – by nikt nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka.

– Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących na chodniku czy ławce, bądź niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na dzieci, osoby starsze oraz bezdomne – przekonuje Anna Tersa z KMP Legnica.

Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji i potrzebujesz pomocy lub wiesz o takich osobach, zgłoś się do jednej z niżej wymienionych instytucji:

•    Stołówka Charytatywna im. Św. Brata Alberta przy Parafii J. Chrzciciela w Prochowicach, Rynek 16 Prochowice, tel. 76 856 43 87;
•    Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Jana Chrzciciela, Rynek 16 Prochowice, tel. 76 856 43 87;
•    Międzyparafialna Stołówka Charytatywna im. Św. Jadwigi, Legnica ul. Dmowskiego 15, tel. 76 854 92 31, e-mail: [email protected];
•    Schronisko dla Bezdomnych i Dom Samotnej Matki z Dzieckiem, Legnica ul. Przemysłowa 5, tel. 76 722 18 20, 76 723 38 62, 76 723 38 60, e-mail: [email protected];
•    Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu Schronisko „Mar-Kot”, Legnica ul. Sadownicza 3, tel. 735 467 752, e-mail: [email protected]

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.