×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Tragedia na S3 pod Legnicą. Nie żyje kierowca kampera

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na węźle autostrady A4 z trasą ekspresową S3. Z nieustalonych przyczyn kierowca kampera uderzył w tył pojazdu ciężarowego. Mężczyzna z kampera zginął na miejscu. Do kolejnego groźnego zdarzenia doszło także dzisiaj rano na S3 z Legnicy w kierunku Jawora.

Do śmiertelnego wypadku na przecięciu się A4 z S3 doszło około godziny 23. na wysokości Szymanowic.

-Z nieustalonych przyczyn na tył naczepy samochodu ciężarowego najechał kierujący samochodem typu kamper, wskutek czego kierujący poniósł śmierć na miejscu. Czynności prowadzone były przez prokuratora oraz biegłego sądowego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. Śledztwo w tej sprawie będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Legnicy. W ramach prowadzonego postępowania policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku – relacjonuje asp. Krzysztof Oleniacz z legnickiej policji.

Do kolejnego, niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj rano na S3 z Legnicy w kierunku Jawora.

-Z nieustalonych przyczyn kierujący samochodem typu bus, uderzył w tył naczepy poprzedzającego samochodu ciężarowego, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem a następnie uderzył w barierę energochłonną. Kierujący busem wraz z dwoma pasażerami z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. W związku z prowadzonymi na miejscu czynnościami procesowymi przez funkcjonariuszy, w miejscu zdarzenia utrudnienia w ruchu trwały około trzech godzin – uzupełnia K. Oleniacz.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności. Doskonałe warunki pogodowe zachęcają wprawdzie do szybkiej jazdy.

-Trzeba być czujnym, rozważnym i przede wszystkim zdjąć nogę z gazu. Pamiętaj, aby podczas kierowania samochodem być trzeźwym, wypoczętym i skoncentrowanym na drodze – radzi na koniec policjant.

 
wyp2
wyp1

Wybrane dla Ciebie

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Wracają Rodzinne Sportowe Soboty pod auspicjami spółki KGHM

Wraz z początkiem lutego, powracają „Rodzinne Sportowe Soboty”. To cykl imprez rekreacyjnych organizowanych przez spółkę KGHM Polska Miedź. Od teraz, co miesiąc, mieszkańcy zagłębia miedziowego będą mogli aktywnie spędzić czas na grze w piłkę nożną, siatkówkę, spróbować swoich sił nawet w sztukach walki.

Rządowe pieniądze na inwestycje drogowe dla powiatu legnickiego

Rządowe pieniądze szerokim strumieniem znów popłyną do lokalnych samorządów zagłębia miedziowego. Dzisiaj minister w Kancelarii Premiera, Krzysztof Kubów, odwiedził kilka gmin wręczając przedstawicielom lokalnych władz symboliczne czeki.

Pracowity dzień policjantów na drogach. Uważajmy na siebie!

Policjanci z Lubina mieli dzisiaj sporo pracy. Od samego rana warunki na drodze nie były najlepsze. Padający deszcz utrudniał jazdę. W ciągu całego dnia doszło do kilku stłuczek i kolizji.

Zderzenie dwóch ciężarówek. Kabina szofera zmiażdżona

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj w nocy na drodze ekspresowej S3 na odcinku Polkowice – Lubin. Zderzyły się tam dwa pojazdy ciężarowe. Kabina jednego z nich została wręcz zmiażdżona. Aż trudno w to uwierzyć, że nikomu nic się nie stało.

Nie siedź w domu przed telewizorem, wyjdź i spal kalorie

Po świątecznym, obfitym posiłku, warto spędzić trochę dłużej czasu na świeżym powietrzu. Zachęcamy więc do wyjścia z domu, tym bardziej, że pogoda jest wręcz idealna na świąteczne spacery w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół.

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.