×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Tragiczny wypadek Lubin – Rudna. Motocyklista zginął na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj rano na drodze z Lubina do Rudnej. Podczas manewru wyprzedzania, kierujący samochodem osobowym zderzył się czołowo z motorowerzystą. Kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu.

Do tragedii doszło na prostym odcinku drogi, tuż za skrętem w kierunku Koźlic.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki peugeot jadąc w kierunku Lubina zaczął wyprzedzać kierowcę mercedesa. W tym momencie zderzył się czołowo z kierowcą motoroweru. W wyniku tego wypadku, motocyklista poniósł śmierć na miejscu – powiedziała nam na miejscu Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Na miejscu trwają policyjne czynności pod nadzorem prokuratura. Droga w kierunku Rudnej i Lubina jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwają kilka godzin.

 

Wybrane dla Ciebie

W Koźlicach kończą budowę nowej drogi

Powoli kończy się budowa nowej drogi w Koźlicach, w gminie Rudna. Do zakończenia całości prac pozostało już tylko wykonanie poboczy. Inwestycja pochłonęła ponad 940 tys. zł.

Wypadek trzech pojazdów i ciągnika na starej trójce pod Polkowicami

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej za Polkowicami w kierunku trasy ekspresowej S3. Na prostym odcinku zderzyły się trzy samochody osobowe i ciągnik. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. 

Szukajcie ciastobusa i pomóżcie Michałowi w walce z nowotworem

Przez cały czas możecie pomóc Michała Kaczmarskiego w walce z ciężką chorobą. 20-letni mieszkaniec Rudnej zmaga się z nowotworem. Przyjaciele i znajomi organizują kolejną akcję zbiórki pieniędzy na leczenia chłopaka. Tym razem wszystkie sołectwa w gminie odwiedzi… ciastobus. 

20-letni ciężko chory Michał z Rudnej potrzebuje waszego wsparcia

Ponad 11 tysięcy złotych udało się zebrać podczas akcji charytatywnej dla ciężko chorego Michała Kaczmarskiego. 20-letni mieszkaniec Rudnej walczy ze złośliwym nowotworem.

Powiększy się księgozbiór szkolnych bibliotek w Rudnej i Chobieni

Już wkrótce do bibliotek szkół podstawowych w Rudnej i Chobieni trafi nowa partia książek. Placówki wzbogacą się także o lektury, te obowiązkowe i uzupełniające oraz literaturę popularno – naukową i publikacje historyczne.

Tragedia na drodze pod Chocianowem. Nie żyje kierowca fiata seicento

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej Chocianów – Chojnów. Kierowca fiata seicento wychodząc z łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z jezdni i z całym impetem uderzyło w drzewo. Niestety mimo wysiłków lekarzy, 41-letni mężczyzna zmarł w legnickim szpitalu. Był mieszkańcem Polkowic.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.