×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Trzech głogowian wiozło blisko pół tysiąca porcji narkotyków

Współpraca policjantów z Polkowic i Wrocławia doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn i zabezpieczenia blisko pół tysiąca porcji metamfetaminy i kilka działek marihuany. Wobec dwóch sprawców sąd zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące.

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z wydziału zwalczania przestępczości pseudokibiców dolnośląskiej policji oraz dochodzeniowcy z komendy w Polkowicach. Do zatrzymania trzech mieszkańców Głogowa, którzy podróżowali volkswagenem, doszło na terenie gminy Grębocice. We wnętrzu pojazdu policjanci znaleźli dokładnie, 492 porcje handlowe metamfetaminy.

– Funkcjonariusze podejrzewając, że zatrzymani mieszkańcy Głogowa mogą posiadać zabronione środki również w miejscu zamieszkania, przystąpili do dalszych czynności, by w domu 34-letniego kierowcy znaleźć 15 działek marihuany. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej zatrzymanej trójce zarzutów posiadania narkotyków – relacjonuje mł. asp. Przemysław Rybikowski, rzecznik polkowickiej policji.

Decyzją sądu, 33-latek i 34-latek, spędzą najbliższe dwa miesiące w areszcie. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Wybrane dla Ciebie

Jechał po narkotykach i z sądowym zakazem

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce legnickich policjantów. 36-latek nie dość, że prowadził pod wpływem środków odurzających, na dodatek miał aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W mieszkaniu ukrywał kilkaset działek marihuany

Legniccy policjanci zatrzymali 32-latka, który ukrywał w swoim mieszkaniu narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 360 porcji handlowych marihuany. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Poszukiwany listem gończym miał przy sobie narkotyki

Policjanci z Legnicy zatrzymali 41-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Po sprawdzeniu tożsamości w bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna poszukiwany jest listem gończym.

Diler narkotyków z Lubina zatrzymany. W handlu pomagała mu partnerka

Lubińscy kryminalni wraz z kolegami z komendy wojewódzkiej zatrzymali dilera narkotykowego oraz jego partnerkę, która pomagała mu w tym procederze. W mieszkaniu, które para wynajmowała, policjanci znaleźli duże ilości środków psychotropowych, gotówkę i biżuterię. Ich losem zajmie się teraz sąd. 

Pijany przyjechał na stację zatankować. Miał ponad trzy promile!

Ponad trzy promile alkoholu „wydmuchał” pewien kierowca, który przyjechał swoim samochodem na stację benzynową. Mężczyzna zatankował i oczywiście próbował dalej ruszyć w podróż. Powstrzymała go kasjerka, która zablokowała drzwi wejściowe i powiadomiła policję.

Lider jednej z grup pseudokibiców podejrzany o handel narkotykami

W ręce policjantów wpadł 29-letni mieszkaniec Lubina, który podejrzany jest o handel narkotykami. W samochodzie, którym jechał, funkcjonariusze znaleźli kokainę i maczetę. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna jest liderem jednej z grup pseudokibiców. Zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki wspólnym działaniom kryminalnych z Lubina i ich kolegów […]

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.