×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Trzy promile za kółkiem. Obywatel Ukrainy usłyszał już wyrok

Prawie trzy promile miał 43-letni obywatel Ukrainy, który jechał swoim samochodem. Obcokrajowiec został osądzony w trybie przyspieszonym. Za jazdę na „podwójnym gazie” spotkała go dość dotkliwa kara. 

Patrolując okolice Lubina, policjanci z miejscowej drogówki zauważyli kierowcę osobowego forda, którego styl jazdy sugerował, że może być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

– Kiedy policjanci podeszli do zatrzymanego pojazdu, od razu wyczuli silną woń alkoholu od kierującego tym autem, którym okazał się 43-letni obywatel Ukrainy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko trzy promile tego trunku – opowiada asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Pijany kierowca od razu trafił na policyjny dołek. Gdy wytrzeźwiał, trafił przed oblicze sądu.

– Sędzia, w trybie przyśpieszonym, orzekł wobec tego mężczyzny karę trzech lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, grzywnę w wysokości 1200 złotych oraz 5 tysięcy złotych grzywny na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej – precyzuje S. Serafin.

 

Wybrane dla Ciebie

Imitacją pistoletu sterroryzował kasjerkę sklepu żądając alkoholu

65-letni mieszkaniec Głogowa wszedł od jednego ze sklepów, wyjął atrapę pistoletu i terroryzując kasjerkę zażądał alkoholu. Na szczęście kobiecie nic się nie stało, a sprawca został szybko ujęty przez policjantów. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Brawurowo zatrzymał pijanego kierowcę ciężarówki i zabrał kluczyki

Blisko dwa promile alkoholu w swoim organizmie miał kierowca pojazdu ciężarowego, który w takim stanie poruszał się ulicami Lubina. Pijanego szofera, brawurowo zatrzymał inny kierujący, który powiadomił potem policję. Mężczyźnie grozi dwa lat odsiadki i wysoka grzywna.

Spowodował kolizję i uciekł. Miał ponad 3,4 promila alkoholu

Ponad trzy promile alkoholu miał kierowca volkswagena, który spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. Kilka godzin później nieodpowiedzialnego mężczyznę zatrzymali policjanci z lubińskiej drogówki. Kierowca stracił prawo jazdy i wkrótce odpowie przed sądem.

Kierowca mazdy „wydmuchał” 2,6 promila

Blisko trzy promile alkoholu miał kierowca mazdy zatrzymany przez policjantów z legnickiej drogówki. Nieodpowiedzialny mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Pijana 20-latka za kółkiem, bez prawa jazdy. Grozi jej 2 lata odsiadki

Ponad dwa promile alkoholu miała 20-latka, która jechała volkswagenem golfem. Na dodatek, w ogóle nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Młoda kobieta trafi teraz przez oblicze sądu. Grożą jej dwa lata pozbawienia wolności.

Dwie młode kobiety zatrzymały pijanego kierowcę na krajowej „36”

Dzięki czujności i obywatelskiej postawie młodych kobiet, udało się skutecznie zatrzymać pijanego kierowcę wielotonowej ciężarówki. Obywatel Ukrainy jechał krajową „36” z Lubina w kierunku Prochowic. Miał ponad 2,5 promila alkoholu!

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.