×
*** Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie swojego istnienia *** Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice ***

Tym razem skończyło się dobrze. Seniorka odnaleziona

Wyszła do kościoła i zginęła. O ty, że seniorka z Lubina nie wróciła do domu policjantów powiadomiła zaniepokojona rodzina kobiety. Na szczęście mundurowi bardzo szybko odnaleźli poszukiwaną i odwieźli bezpiecznie do domu.

 

Zaniepokojeni zaginięciem seniorki powiadomili dyżurnego lubińskiej komendy policji.
– Jak wynikało ze zgłoszenia, seniorka wyszła do kościoła i kiedy nie wróciła po godzinie do domu, zaniepokojona rodzina rozpoczęła jej poszukiwania. Kiedy to nie przyniosło skutku  o pomoc zostali poproszeni lubińscy mundurowi – powiedział nam Krzysztof Pawlik z KPP Lubin.
Oficer dyżurny natychmiast przekazał komunikat o zaginięciu seniorki, patrolom pełniącym służbę na terenie powiatu lubińskiego.
– 97-latkę na ul. Niepodległości, w niespełna pół godziny od zgłoszenia, zauważyli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rudnej, którzy również zostali zaangażowani w poszukiwania kobiety. Jak się okazało seniorka nie znała miasta, nie miała również telefonu komórkowego – dodaje policjant. – Przyznała policjantom, iż była pewna, że trafi sama do domu, ale po wyjściu z nabożeństwa, straciła orientację, gdyż wszystkie bloki wydały jej się bardzo podobne.
 

Wybrane dla Ciebie

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.

Trzy nowe autobusy elektryczne będą wozić polkowiczan

Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice. Pojazdy najnowszej generacji zaprojektowane dla mniejszych miast i miasteczek wzmocnią żółty tabor. To najmniejsze z gamy zeroemisyjnych autobusów marki Yutong.

Budują drogę wewnętrzną w Miroszowicach w Gminie Lubin

Mieszkańcy ulicy Wiązowej w Miroszowicach w Gminie Lubin już mogą sprawdzać postępy prac na budowie drogi wewnętrznej. Zadanie obejmuje również montaż oświetlenia. Prowadzona inwestycja to jedna z czterech, które wsparte zostały dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie działalności

Kwiaty i wieńce pod tablicami pamiątkowymi, orkiestra górnicza i wiele wspomnień – Zakłady Górnicze Rudna świętują dzisiaj 50-lecie swojego istnienia. Przy okazji oficjalnych uroczystości nie mogło zabraknąć pracowników kopalni i tych, którzy półwieku temu budowali potęgę Polskiej Miedzi.

Spotkanie polskich i niemieckich studentów w Legnicy

W Starostwie Powiatowym w Legnicy zorganizowano spotkanie ze studentami kierunku Prawo i Bezpieczeństwo Wewnętrzne z Collegium Witelona w Legnicy oraz uczelni Hochschule der Sächsischen Polizei Rothenburg z Niemiec.

Kolejna ofiara oszustów. Legniczanka straciła pieniądze

Do legnickiej komendy policji zgłosiła się kolejna ofiara oszustów podających się za pracowników baku.Na szczęście dla kobiety pieniądze, które zniknęły z jej konta nie były dużą kwotą.

Sport

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.