×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Tym razem skończyło się dobrze. Seniorka odnaleziona

Wyszła do kościoła i zginęła. O ty, że seniorka z Lubina nie wróciła do domu policjantów powiadomiła zaniepokojona rodzina kobiety. Na szczęście mundurowi bardzo szybko odnaleźli poszukiwaną i odwieźli bezpiecznie do domu.

 

Zaniepokojeni zaginięciem seniorki powiadomili dyżurnego lubińskiej komendy policji.
– Jak wynikało ze zgłoszenia, seniorka wyszła do kościoła i kiedy nie wróciła po godzinie do domu, zaniepokojona rodzina rozpoczęła jej poszukiwania. Kiedy to nie przyniosło skutku  o pomoc zostali poproszeni lubińscy mundurowi – powiedział nam Krzysztof Pawlik z KPP Lubin.
Oficer dyżurny natychmiast przekazał komunikat o zaginięciu seniorki, patrolom pełniącym służbę na terenie powiatu lubińskiego.
– 97-latkę na ul. Niepodległości, w niespełna pół godziny od zgłoszenia, zauważyli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rudnej, którzy również zostali zaangażowani w poszukiwania kobiety. Jak się okazało seniorka nie znała miasta, nie miała również telefonu komórkowego – dodaje policjant. – Przyznała policjantom, iż była pewna, że trafi sama do domu, ale po wyjściu z nabożeństwa, straciła orientację, gdyż wszystkie bloki wydały jej się bardzo podobne.
 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.