×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Uciekając przed policją, kierowca porzucił auto i skoczył do rzeki

Policjanci legnickiej drogówki ruszyli w pościg za kierowcą osobowej toyoty, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna był tak zdeterminowany, by nie wpaść w ręce stróżów prawa, że gdy porzucił auto, wskoczył do Kaczawy. Funkcjonariusze zdołali go wyciągnąć z rzeki.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 17.30 w okolicach ulicy Chojnowskiej w Legnicy. Patrolujący ten rejon miasta policjanci z drogówki, rozpoznali dobrze znanego im mężczyznę. 30-latek jechał toyotą, choć miał na swoim koncie aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze postanowili więc go zatrzymać do kontroli. Kierowca miał jednak inne plany. Na widok policyjnych świateł, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

– Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. W trakcie ucieczki mieszkaniec powiatu jaworskiego próbował zgubić policjantów, skręcając w różne boczne ulice naszego miasta, popełniając przy tym wiele wykroczeń w ruchu drogowym. W pewnym momencie na ulicy Nadbrzeżnej uciekinier przy rzece zatrzymał pojazd, po czym wybiegł z niego i zaczął uciekać pieszo. Potem 30-latek wskoczył do rzeki i tam kontynuował swoją ucieczkę – relacjonuje podkom. Jagoda Ekiert, rzeczniczka legnickiej policji.

Po kilkunastu metrach biegu mundurowi zatrzymali mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach informatycznych potwierdziło się, że 30-latek posiada trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, w tym jeden dożywotni.

– Funkcjonariusze osadzili zatrzymanego mężczyznę w policyjnym areszcie, a pojazd usunięto pomocą drogową. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia – uzupełnia J. Ekiert.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

 
poscig

Wybrane dla Ciebie

Kierowcy, noga z gazu!

Od samego rana na drogach powiatu legnickiego trwa policyjna akcja „Prędkość”. Funkcjonariusze kontrolują prędkość kierujących i zapowiadają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla wszystkich, którzy łamią przepisy.

4-latek zadławił się lizakiem. Policjant uratował mu życie

Niewiele brakowało, by ta historia zakończyła się tragedią pewnej rodziny z Głogowa. Matka wybrała się z 4-letnim synkiem na zakupy. W pewnym momencie chłopiec zakrztusił się jedząc lizaka. Tylko przytomność głogowskiego policjanta, który był w pobliżu, sprawiła, że malucha udało się uratować.

Szedł kilka kilometrów do domu i opadł z sił. Pomógł mu policjant

Legnicki policjant w drodze do pracy, spotkał na chodniku nieznanego młodego mężczyznę. Jak się okazało, szedł z jednego krańca miasta na drugi i w pewnym momencie po prostu opadł z sił. Stracił też orientację. Miał telefon do swojej matki i dzięki temu historia ta zakończyła się pomyślnie.

Seniorki nie dały się nabrać na historię o prokuratorze

Oszuści próbujący wyłudzać pieniądze od starszych osób, nieco zmodyfikowali swoje działanie. Do metody na „wnuczka”, „policjanta” czy „pracownika pomocy społecznej”, doszła metoda „na prokuratora”. Na szczęście w ostatnich dniach, seniorzy, do których dzwonili oszuści, w porę zorientowali się w próbie przestępstwa.

Wczoraj odbyła się druga sekcja zwłok Bartosza S. Pogrzeb w piątek

Rodzina tragicznie zmarłego Bartosza S. prywatnie zleciła wykonanie drugiej sekcji zwłok. Badanie zostało przeprowadzone w instytucie medycyny sądowej poza granicami naszego kraju. Wyniki tej sekcji mają być znane za około dwa tygodnie. Tymczasem pełnomocnicy rodziny 34-latka nadal mają wiele zastrzeżeń i uwag do toczącego się postępowania, które – przypomnijmy – przejęła Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Kierowca po narkotykach i poszukiwany przez sąd

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę opla, który usiadł za kółkiem po spożyciu środków odurzających. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli u niego kilka działek metamfetaminy. Nie był to jeszcze koniec jego kłopotów. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.