×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Uczyli dzieci jak być bezpiecznym na drodze

Policjanci ze Ścinawy spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami by porozmawiać z nimi o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie spotkali się z uczniami młodszych klas szkół podstawowych. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie i zasadach panujących na drodze.

– W czasie prelekcji policjanci uczyli dzieci jak właściwie przechodzić przez jezdnię. Przypomnieli o korzystaniu z oznakowanych przejść dla pieszych i przechodzeniu wyłącznie na zielonym świetle – wylicza Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Funkcjonariusze omówili też z uczniami bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze i hulajnodze, zwracając uwagę, że zakładanie kasku i ochraniaczy pomoże uniknąć skaleczeń i stłuczeń w razie upadku.

Bardzo ważnym tematem poruszanych przez funkcjonariuszy był kontakt z osobami obcymi. Policjanci pouczali dzieci jak się zachować gdy zaczepia je obca osoba. Wspominali również o zagrożeniu ze strony agresywnych psów i pokazywali jak prawidłowo się przed nimi bronić.

 
425-156423
425-156425
425-156422

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.