×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

Ukradł kartę płatniczą i zaczął robić zakupy

34-letni legniczanin usłyszał zarzuty karne. Mężczyzna został oskarżony o kradzież karty płatniczej i telefonu komórkowego. Na tym nie poprzestał bo zaczął płacić w sklepach zbliżeniowo.

Zgłoszenie kradzieży telefonu komórkowego i karty płatniczej wpłynęło do legnickiej komendy kilka tygodni temu. Poszkodowani poinformowali mundurowych, że złodziej dokonał płatności n ich szkodę.

– Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, którzy w wyniku intensywnych działań zatrzymali sprawcę tych przestępstw – powiedziała nam jagoda Ekiert z legnickiej komendy. – Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że złodziej przez kilkanaście dni wykonał w sumie 37- transakcji zbliżeniowych, płacąc skradzioną kartą i telefonem za zakupy.

– Policjanci zebrali w sprawie bogaty materiał dowodowy i na jego podstawie sprawcy zostały przedstawione łącznie 39- zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem – dodaje policjantka. – Przypominamy, że płatność zbliżeniowa cudzą kartą to przestępstwo kradzieży z włamaniem. Sprawca pokonując zabezpieczenie elektroniczne włamuje się do systemu elektronicznego i kradnie pieniądze.

Teraz legniczanin odpowie za to przed sądem, Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Wybrane dla Ciebie

W wynajętym domu produkowali narkotyki

Wrocławscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w wynajętym na terenie powiatu legnickiego domu produkowali narkotyki. Obaj decyzją sądu zostali aresztowani na okres trzech miesięcy.

Znaleźli przy nim narkotyki. Teraz stanie przed sądem

Policjanci  Legnicy zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleziono marihuanę. Jak się szybko okazało, zatrzymany nie tylko posiadał narkotyki, ale wcześniej również je zażywał.

Straciła majątek bo zaufała chłopakowi z portalu randkowego

Mężczyzna poznany na portalu randkowym nie okazał się wymarzonym partnerem do wspólnego życia, a podłym oszustem, który okradał lubiniankę.

Metamfetamina i amunicja znalezione w hali magazynowej

Legniccy policjanci na terenie jednej z hal magazynowych zabezpieczyli duże ilości metamfetaminy oraz amunicję. W tej sprawie zatrzymano 43-latka, który już usłyszał zarzuty.

15-latek z bogatą kartoteką zatrzymany w Legnicy

Mundurowi z Wydziału do Spraw Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 15-latka, który uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Chłopak ma bogatą kartotekę. 

Miała przy sobie 450 porcji metamfetaminy

Legniccy mundurowi zatrzymali 25-letnią mieszkankę powiatu legnickiego. Kobieta miała przy sobie duże ilości narkotyków. Teraz odpowie za to przed sądem.