×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Ukradł narzędzia i ranił ochroniarza sklepu nożem

Ukradł narzędzia w sklepie, a uciekając ranił nożem ochroniarza. Legniccy policjanci zatrzymali złodzieja i szybko okazało się, że to nie pierwsza kradzież jaką na swoim konice miał obywatel Ukrainy.

 

Policjanci legnickiej drogówki prowadzili swoje czynności niedaleko jednego z dyskontów. Kiedy otrzymali informację o kradzieży narzędzi i ataku na pracownika ochrony bardzo szybko zatrzymali winnego.

– Jak się okazało mężczyzna na terenie sklepu dokonał kradzieży elektronarzędzi o wartości 408zł. Po wyjściu ze sklepu widząc interweniującego ochroniarza, odrzucił te przedmioty a następnie ugodził nożem w rękę  ochroniarza, który go dogonił – powiedziała nam Katarzyna Baniewska z legnickiej komendy. -Mężczyzna znany był policjantom, gdyż to nie pierwsza jego kradzież. Wcześniej był zatrzymywany za kradzież stanowiącą przestępstwo, za którą jeszcze we wrześniu zapadł wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności.

47-letni obywatel Ukrainy został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Legnicy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży do której się przyznał. Sąd wydał wyrok skazujący 15 dni aresztu.

– Mając na uwadze wcześniejszą karalność i uprawomocnienie się już wyroku bezwzględnego pozbawienia wolności i chuligańskie zachowanie 47-latka wobec pracownika ochrony sklepu, prosto z sali sądowej trafił on do Zakładu Karnego celem odbycia zasądzonych kar – dodaje policjantka.

Wyrok za uszkodzenie ciała pracownika ochrony jeszcze nie zapadł.

 
414-156891

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.