×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Ukradł z posesji rower. Przyznał się też do kradzieży myjki

Kryminalni z Głogowa zatrzymali złodzieja roweru wartości 1000 złotych i myjki ciśnieniowej wartości 2500 zł. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i obowiązek naprawienia szkody.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia na terenie powiatu głogowskiego. Nieznany wówczas sprawca ukradł z prywatnej posesji rower wartości tysiąca złotych.

– Policjanci w toku wykonywanych czynności ustalili i zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież jednośladu. W wyniku dalszych ustaleń okazało się, iż dzień wcześniej z niezamkniętego magazynu na sprzęt do sprzątania, dokonał kradzieży myjki ciśnieniowej wartości 2500 złotych – referuje Emilia Reguła z głogowskiej policji.

Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody.

 

Wybrane dla Ciebie

Seryjny złodziej skuterów zatrzymany. Wpadł w markecie

Legniccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży aż 16 motorowerów wartości ponad 40 tys. zł. Co więcej, 23-letni mieszkaniec powiatu legnickiego poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Legnicy w celu odbycia kary 19 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz, za popełnione przestępstwa, może spędzić kolejne 5 lat w więzieniu.

Złodziej paliwa i katalizatora stanie przed sądem

Lubińscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa i katalizatora. 25-latek próbował zdemontować jeszcze kolejny katalizator, ale został spłoszony przez właścicieli innych pojazdów. Złodziej przyznał się do czynów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Złodziej recydywista w rękach legnickiej policji

Nawet 7,5 roku pozbawienia wolności grozi pewnemu legniczaninowi, który posiadał przy sobie metamfetaminę i któremu policjanci udowodnili kradzieży alkoholu w jednym z miejscowych marketów. 30-letni sprawca działał w warunkach recydywy, stąd zaostrzona kara.

Amator słodyczy, spodni i płynu do spryskiwaczy

Policjanci z Legnicy zatrzymali sprawcę licznych kradzieży sklepowych. Łupem 18-latka padły m.in. słodycze, napoje energetyzujące i odzież. Teraz za swoje czyny stanie przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Bezczelny złodziej. Łupy wywoził wózkami sklepowymi

Pięć lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, którego zatrzymali legniccy policjanci. 22-latek ma na swoim koncie liczne kradzieże sklepowe. Jego łupem padły m.in. artykuły spożywcze, alkohol, a nawet kosze i wózki sklepowe, w których wynosił skradziony towar. Sprawca usłyszał już zarzuty i wkrótce stanie przed sądem.

Amator rowerów zatrzymany w Chojnowie

Chojnowscy policjanci zatrzymali złodzieja rowerów. Łupem 30-latka padło osiem wartościowych jednośladów. Poszkodowani wycenili swoje straty łącznie na prawie 14 tys. zł. Sprawca stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.