×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Ukrywał w mieszkaniu ponad tysiąc działek narkotyków

Ponad tysiąc porcji marihuany i amfetaminy znaleźli policjanci w mieszkaniu pewnego głogowianina. 30-latek został tymczasowo aresztowany. Przed sądem odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu nawet 10 lat odsiadki.

Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec Głogowa.

– W jego mieszkaniu policjanci ujawnili znaczne ilości substancji odurzających i psychotropowych. W trakcie przeszukania zabezpieczyli ponad 1000 porcji użytkowych marihuany i amfetaminy – mówi Łukasz Szuwikowski z głogowskiej policji.

30-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

– Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat – uzupełnia na koniec Szuwikowski.

 
narkotyki1

Wybrane dla Ciebie

Lider jednej z grup pseudokibiców podejrzany o handel narkotykami

W ręce policjantów wpadł 29-letni mieszkaniec Lubina, który podejrzany jest o handel narkotykami. W samochodzie, którym jechał, funkcjonariusze znaleźli kokainę i maczetę. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna jest liderem jednej z grup pseudokibiców. Zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki wspólnym działaniom kryminalnych z Lubina i ich kolegów […]

62-latek miał przy sobie marihuanę. Wpadł z powodu braku maseczki

Ponad 230 porcji marihuany miał przy sobie pewien 62-letni mieszkaniec Legnicy, który wpadł w ręce patrolu drogówki. Mężczyzna został zatrzymany przypadkowo, zupełnie z innego powodu. Wsiadł bowiem do taksówki… bez maseczki ochronnej.

Trzech głogowian wiozło blisko pół tysiąca porcji narkotyków

Współpraca policjantów z Polkowic i Wrocławia doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn i zabezpieczenia blisko pół tysiąca porcji metamfetaminy i kilka działek marihuany. Wobec dwóch sprawców sąd zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące.

Policjanci zarekwirowali nielegalną plantację marihuany

Lubińscy kryminalni zabezpieczyli plantację marihuany. W sumie zarekwirowano blisko 8 kilogramów suszu i 35 potężnych roślin, z których można byłoby uzyskać kolejnych 7 kilogramów narkotyków. Obecnie trwają intensywne czynności zmierzające do zatrzymania sprawców.

19-latek ze sporą ilością marihuany

Legniccy policjanci zatrzymali 19-latka, który posiadał przy sobie ponad 120 porcji handlowych marihuany. Młodemu dilerowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

25-latek po narkotykach wszedł do kojca, tulił psa i pił wodę z miski

Wnikliwa praca policjantów na stanowisku kierowania w Lubinie i Polkowicach sprawiła, że trzy zgłoszenia w krótkim odstępie czasu miały wspólnych „bohaterów”. W tle przewijał się skradziony zielony renault. W sprawie zatrzymano młodą kobietę i mężczyznę.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.