×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Ukrywali się przed policją. Teraz czeka ich sąd

Sześć osób, które od dłuższego czasu ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości trafiło w ręce mundurowych z Legnicy.

 

Policjanci z Legnicy w ciągu jednej doby zatrzymali sześć osób poszukiwanych przez policję, sądy i do odbycia kary więzienia.

– Podstawami wykonania tych czynności były między innymi wydane nakazy i decyzje prokuratury oraz sądów o doprowadzeniu do zakładu karnego lub innych jednostek policji – mówi Jagoda Ekiert z KMP Legnica. – Wśród zatrzymanych są osoby w wieku o 20 do 54 lat. Najdłużej za kratami posiedzi 54-latek, który ma do odbycia karę 43 dni pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że niezapłacenie orzeczonej w postępowaniu grzywny również może zakończyć się odbyciem zastępczej kary aresztu.

– Tak też było w przypadku dwóch osób zatrzymanych, które nie zapłaciły grzywny w wyznaczonym terminie i sąd zamienił tą sankcję na karę pozbawienia wolności w wymiarze dwóch dni oraz 34 dni pozbawienia wolności – dodaje Jagoda Ekiert.

 

Wybrane dla Ciebie

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.