×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

W jego mieszkaniu znaleźli narkotyki i skradzione narzędzia

Policjanci z Chojnowa zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który niebawem stanie przed sądem. Odpowie za posiadanie narkotyków. Ale to nie jedyne przewinienia jakie ma na swoim koncie.

 

Funkcjonariusze z komisariatu w Chojnowie długo pracowali nad sprawą 35- letniego mieszkańca Chojnowa. Kiedy zdobyte przez nich informacje były potwierdzone postanowili go zatrzymać. Mężczyzna był zaskoczony gdy pod jego drzwiami znaleźli się mundurowi.

– Policjanci podczas przeszukania mieszkania zabezpieczyli 49,26 grama marihuany. A ponadto w mieszkaniu ujawnione zostały elektronarzędzia w postaci wkrętarki o wartości ponad 1000 zł pochodzące z kradzieży na terenie jednej z chojnowskich firm – powiedziała nam Katarzyna Baniewskia z legnickiej policji. – Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał już zarzut posiadania  środków odurzających oraz kradzieży mienia, do których się przyznał.

Teraz 35-latek stanie przed sądem. Grozi mu wyrok do 8 lat więzienia.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.