×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

W mieszkaniu ukrywał kilkaset działek marihuany

Legniccy policjanci zatrzymali 32-latka, który ukrywał w swoim mieszkaniu narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 360 porcji handlowych marihuany. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie 32-latka było możliwe dzięki wnikliwej pracy operacyjnej policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

-W zajmowanym przez mężczyznę mieszkaniu, policjanci ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny, który został poddany wstępnemu badaniu. Okazało się, że legniczanin posiadał ponad 360 porcji handlowych marihuany, które nie trafią do obrotu. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania środków odurzających, za popełnienie którego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – relacjonuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

 
narko1

Wybrane dla Ciebie

Kolejna inwestycja w ramach LBO zakończona

Mieszkańcy ulicy Wiązowej w Legnicy maja do swojej dyspozycji nowy parking. Inwestycja ta została wykonana w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

33-latek bez prawka i po narkotykach

Policjanci z Lubina zatrzymali 33-letniego kierowcę audi, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Po sprawdzeniu w bazie danych wyszło na jaw, że jest także poszukiwany przez prokuraturę. Jakby tego było mało, w chwili zatrzymania był pod wpływem środków odurzających.

Jeden kierowca – trzy mandaty na 4500 złotych

Wyprzedził w niedozwolonym miejscu, nie miał prawa jazdy, był pod wpływem środków odurzających i na dodatek próbował oszukać policjantów zamieniając się miejscami z pasażerką. 40-letni kierowca audi napytał sobie biedy. Nie dość, że został ukarany surowym mandatem, to grozi mu jeszcze kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Taksówkarz pod wpływem narkotyków zatrzymany w Legnicy

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę taksówki, który jeździł pod wpływem narkotyków. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata licencji. W chwili zatrzymania wprawdzie nie wiózł pasażerów, ale niewykluczone, że tego dnia miał kursy.

Z ulicy trafił wprost za kratki

Najbliższe 15 miesięcy za kratkami spędzi pewien 34-latek, który poszukiwany był listem gończym przez legnicki sąd. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim jeszcze kilkanaście porcji handlowych narkotyków.

Chwilę przed zatrzymaniem palił „zioło”

W ciągu ostatnich dni policjanci ze Ścinawy zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Obaj panowie wydmuchali odpowiednio 2,2 oraz 2,4 promila alkoholu. W ręce mundurowych wpadł także kierowca samochodu osobowego, jadący tym razem po narkotykach.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.