×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Weszli do pubu, toporkiem zagrozili pracownicy. Ukradli 550 złotych

12 lat więzienia grozi trójce zatrzymanych przez lubińskich policjantów. Mundurowi przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu oraz funkcjonariuszy ze świdnickiej komendy policji zatrzymali podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

 

Do zdarzenia doszło w jednym z lubińskich pubów na osiedlu Przylesie. Trójka przestępców – kobieta i dwóch mężczyzn, weszli do pubu, rozbili pleksę zasłaniającą pracownicę lokalu toporkiem i grożąc pracownicy ukradli pieniądze – 550 złotych.

– Ustalenia operacyjne lubińskich policjantów naprowadziły ich na trop aż do powiatu świdnickiego. W trakcie współpracy z miejscowymi funkcjonariuszami, mundurowi szybko zebrali materiał dowodowy, co pozwoliło na przeprowadzenie działań mających na celu zatrzymanie sprawców tego rozboju – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Mundurowi nad ranem, z soboty na niedzielę, siłowo weszli do dwóch mieszkań, gdzie według ustaleń miały przebywać osoby podejrzane o to przestępstwo.

Zatrzymano w sumie dziewięć osób. W akcję zaangażowano również wyszkolone policyjne psy, które poszukiwały broni i narkotyków.

– Podczas przeszukania lokali zajmowanych przez podejrzanych ujawnili kominiarki i odzież, w którą ubrani byli sprawcy podczas napadu, a także pistolet pneumatyczny i narkotyki – wylicza Sylwia Serafin. – Dodatkowo w samochodzie, którym poruszali się zatrzymani, funkcjonariusze zabezpieczyli topór i kominiarkę.

Trójka z zatrzymanych – 18-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 25-31 lat usłyszało już zarzuty. Wszyscy są mieszkańcami Strzegomia. Sąd zdecydował o ich aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Wszyscy odpowiedzą przed sądem za rozbój. Może im grozić kara do 12 lat więzienia.

 
425-192894
425-192896
425-192897
425-192898
425-192899
425-192900
425-192901
425-192902

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.