×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Włamał się do auta. Potrzebował kasy… na wyprawkę dla dziecka

Policjanci z Lubina zatrzymali 29-latka, Mężczyzna miał włamać się do samochodu i ukraść z niego wszystko co dało się szybko spieniężyć. Złodziej tłumaczył mundurowym, że zrobił to, bo potrzebował pieniędzy na zakup wyprawki dla swojego dziecka.

Jak ustalili policjanci pracujący nad włamaniem do renaulta, 29-latek za pomocą młotka wybił szybę w tylnych drzwiach pojazdu, a następnie ukradł znajdującą się w środku piłę do betonu i inne elektronarzędzia. Wartość strat właściciel wycenił na kwotę 33,5 tysiąca złotych.

– Kryminalni w wyniku pracy operacyjnej, już dwa dni po zdarzeniu ustalili podejrzanego o ten czyn mężczyznę, którym okazał się dobrze im znany 29-letni mieszkaniec Lubina. Mężczyzna  usłyszał już zarzuty – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Przyznał się do się kradzieży tych przedmiotów.

Jak przyznaje Sylwia Serafin, 29-latek tłumaczył, że skradzione elektronarzędzia szybko sprzedał przypadkowo napotkanemu mężczyźnie, gdyż potrzebował gotówkę na wyprawkę dla swojego nowo narodzonego dziecka.

Teraz o losie zatrzymanego decydoac będzie sąd. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 
425-167179

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.