×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Włamywali się do altan działkowych. Teraz staną przed sądem

Nawet 15 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez legnickich policjantów. Obaj włamywali się do altan na terenie Legnicy. Wyrok może być tak wysoki ze względu na to, że obaj panowie są recydywistami.

 

Policjanci z Legnicy od dłuższego czasu pracowali nad sprawą włamań do altan na terenie ogródków działkowych. W ostatnich tygodniach zgłoszenia od właścicieli działek nasiliły się. W minionym tygodniu, policjanci zostali powiadomieni, że ktoś kręci się wokół działek i świeci latarką.

– W związku z informacją, że mogło dojść do włamania, na miejsce natychmiast zostali zadysponowani funkcjonariusze. Po przybyciu, policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawców, którzy włamywali się do altan. Na widok policjantów mężczyźni zaczęli uciekać, jednak po krótkim pościgu zostali zatrzymani – powiedziała nam Anna Tersa z KMP Legnica. – Okazało się, że 37-latek i 40-latek są znani funkcjonariuszom z dokonywania podobnych przestępstw.

Łupem pary złodziei padało wszystko co miało jakąkolwiek wartość i co mogli łatwo sprzedać. Tym razem ukradli kuchenkę elektryczną, grzejnik, siekierę czy nawet przedłużacz.

– Sprawcy włamali się do pięciu altan ogrodowych i przyczepy kempingowej. Straty, jakie spowodowali zostaną dopiero ustalone przez właścicieli – dodaje policjantka. – Mężczyźni działali w warunkach recydywy, gdyż w przeszłości odbywali karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież z włamaniem popełnioną w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.