×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Wsiadł za kółko będąc pod wpływem narkotyków

Mundurowi z Legnicy zatrzymali 33-latka, który wsiadł za kierownice swojego VW będąc pod wpływem narkotyków. To był dopiero pierwszy z zarzutów skierowanych pod adresem zatrzymanego. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna ma na swoim koncie trzy zakazy sądowe kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, patrolowali ulicę Poznańską kiedy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę.

– Jego sposób jazdy i zachowanie wzbudzały wątpliwości. Przypuszczenia policjantów się potwierdziły, gdyż po przebadaniu narkotestem wyszło na jaw, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających – powiedziała nam Jagoda Ekiert oficer prasowy KMP Legnica. – Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna ma trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

Niebawem zatrzymany odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.