×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Wykorzystywał okazję i kradł rowery

Kryminalni z Lubina zatrzymali złodzieja rowerów. 19-latek włamywał się do piwnic i korzystając z okazji zabierał jednoślad. Łączna suma strat, jakie spowodował, to ponad 4 tys. zł. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracując nad tą sprawą ustalili, że za kradzieżami może stać 19-latek z Lubina. Na podstawie zebranych materiałów, udowodnili mu co najmniej trzy kradzieże. Właściciele mienia wycenili swoje straty na ponad 4 tys. zł.

-Policjanci ustalili, że 19-latek dwukrotnie włamał się do piwnic na terenie miasta, skąd skradł rowery. Jeden z jednośladów zauważył natomiast na jednej z ulic w mieście, więc jak oświadczył mundurowym, postanowił skorzystać z okazji i go ukradł. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnej celi – relacjonuje asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

19-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Skradzione rowery sprzedawał przypadkowym osobom.

-Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Sylwia Serafin

 

Wybrane dla Ciebie

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dbajmy o rowery, okazja czyni złodzieja

Wystarczy moment naszej nieuwagi i pozostawiony bez opieki rower, może zniknąć bez śladu. Przekonali się o tym ostatnio właściciele jednośladów, którzy pozostawili je dosłownie na chwilę. To wystarczyło, by złodzieje skorzystali z okazji.

Zapraszamy na Duathlon Radwanice. Mega impreza!

Choć Duathlon Radwanice zaplanowano dopiero w połowie maja, to już teraz bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej wspaniałej imprezie. Przypominamy, że w zawodach mogą wystartować zarówno dorośli, jak i dzieci, a trasy biegowe i kolarskie będą świetnie przygotowane.

Uciekając próbował zamienić się na fotel pasażera

Policjanci z Rudnej zatrzymali po pościgu kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Szybko okazało się, dlaczego 36-latek zachował się w taki sposób. Na koncie miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Kradł tylko luksusowe „bryki”. Straty to ponad 1,3 mln zł

Niechlubnym rekordem wsławił się pewien 26-latek zatrzymany przez legnickich policjantów. W ciągu kilku miesięcy mężczyzna dokonał kilkunastu kradzieży pojazdów. Straty ich właścicieli wyniosły ponad 1,3 mln zł! Złodziejowi grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Z przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu

Z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu. Ale zarzutów wobec niego jest cała masa. To zniszczenie mienia, naruszenie miru domowego i napaść na policjantów. 23-latek usłyszał łącznie 17 zarzutów, za które sąd go teraz skrupulatnie rozliczy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.