×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Wynosili łupy na oczach policjantów. Odpowiedzą za włamanie

Policjanci z Lubina w trakcie patrolu przez piwniczne okno zauważyli jak dwaj mężczyźni opróżniają piwnicę. Mundurowi domyślili się patrząc na łupy, że nie są to właściciele wynoszonych sprzętów. Teraz obaj zatrzymani odpowiedzą za kradzież przed sądem.

 

Policjanci wydziału prewencji patrolując ulice Lubina zwrócili uwagę na palące się światło w pomieszczeniu piwnicznym. Była 4 nad ranem. Mundurowi postanowili zbadać sytuację.

– Funkcjonariusze sprawdzając przez okno co się dzieje, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy z jednej z piwnic wynosili przedmioty. Podejrzani byli tak zaaferowani kradzieżą, ze nawet nie zauważyli mundurowych – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Policjanci zatrzymali sprawców, którymi okazali się dwaj mieszkańcy Lubina w wieku 33 i 37 lat.

Przy złodziejach znaleziono dużą ilość narzędzi, między innymi toporek, klucz francuski, obcinak do kabli, przecinaki i inne mogące służyć do włamań.

– Policjanci odzyskali przedmioty, które podejrzani wynieśli już z piwnicy. Był to stolik podróżny i rama łóżka. Straty właściciel piwnicy wycenił na kwotę 500 złotych – dodaje policjantka.

33 i 37-latek trafili do policyjnej celi i usłyszeli już zarzuty. Będą odpowiadać za kradzież z włamaniem, za co grozi im wyrok do 10 lat więzienia.

 
425-182516
425-182514

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.