×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Wypadek busa z lawetą. Na szczęście nikomu nic się nie stało

Do kraksy busa z lawetą doszło dzisiaj późnym wieczorem na drodze dojazdowej do S3 na wysokości zjazdu w kierunku Owczar. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracują służby.

Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniać policjanci z lubińskiej komendy. Trwają ustalenia, dlaczego kierowca busa uderzył w lawetę.

 
w2
w4

Wybrane dla Ciebie

Budują drogę wewnętrzną w Miroszowicach

Mieszkańcy ulicy Wiązowej w Miroszowicach w Gminie Lubin już mogą sprawdzać postępy prac na budowie drogi wewnętrznej. Zadanie obejmuje również montaż oświetlenia. Prowadzona inwestycja to jedna z czterech, które wsparte zostały dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie działalności

Kwiaty i wieńce pod tablicami pamiątkowymi, orkiestra górnicza i wiele wspomnień – Zakłady Górnicze Rudna świętują dzisiaj 50-lecie swojego istnienia. Przy okazji oficjalnych uroczystości nie mogło zabraknąć pracowników kopalni i tych, którzy półwieku temu budowali potęgę Polskiej Miedzi.

Spotkanie polskich i niemieckich studentów w Legnicy

W Starostwie Powiatowym w Legnicy zorganizowano spotkanie ze studentami kierunku Prawo i Bezpieczeństwo Wewnętrzne z Collegium Witelona w Legnicy oraz uczelni Hochschule der Sächsischen Polizei Rothenburg z Niemiec.

Kolejna ofiara oszustów. Legniczanka straciła pieniądze

Do legnickiej komendy policji zgłosiła się kolejna ofiara oszustów podających się za pracowników baku.Na szczęście dla kobiety pieniądze, które zniknęły z jej konta nie były dużą kwotą.

Wakacje to czas na zabawę. Nawet w przedszkolu!

Wakacje to wyjątkowy czas, również dla tych dzieci, które mają zorganizowane zajęcia w przedszkolu. Opiekunki maluchów z Przedszkola Publicznego w Grębocicach dbają o to by ten czas był ciekawy, pełen wrażeń i aktywności.

„Mamo Tato chcę być zdrowy. Ćwicz ze mną”!

Już jutro kolejne zajęcia z cyklu „Mamo Tato chcę być zdrowy. Ćwicz ze mną”. Od kilku tygodni mieszkańcy Głogowa ćwiczą razem z Jerzym Górskim. W środę, 17 lipca, odbędzie się kolejna edycja. Zapraszamy!