×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Wystrzeliła opona, zapaliła się naczepa. Tir w ogniu na S3

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na trasie ekspresowej S3 z Legnicy w kierunku Lubina. Podczas jazdy, wystrzeliła opona w tirze i od iskry spowodowanej tarciem zapaliła się naczepa. Tir stanął w ogniu. Kierowcy na szczęście nic poważnego się nie stało. Utrudnienia na S3 trwały wiele godzin.

Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą jechał S3 od strony Legnicy w kierunku Lubina. Na wysokości węzła Legnica Zachód, w pojeździe wystrzeliła opona. Od iskry zapalił się naczepa. Tir przewoził lekkie materiały łatwopalne, m.in. watę mineralną, pelet.

-Kierowca zachował się bardzo przytomnie, zdołał bowiem odczepić ciągnik siodłowy od naczepy i odjechał na bezpieczną odległość. Wnętrze naczepy całkowicie spłonęło, nikomu nic się nie stało – poinformowała Anna Tersa z legnickiej policji.

Droga w kierunku Lubina przez wiele godzin była całkowicie zablokowana.

 
tir1

Wybrane dla Ciebie

Blisko dwieście na liczniku. Pirat drogowy na trasie ekspresowej S3

Sporo ubyło z portfela pewnemu kierowcy, który mknął drogą S3 prawie dwieście na godzinę. Po zatrzymaniu przez patrol, mężczyzna nie próbował nawet twierdzić, że było inaczej. Z pokorą przyjął mandat w wysokości 2500 zł. Na jego konto wpłynęło też 10 punktów.

Kolizja karetki z cysterną na S3 między Legnicą a Lubinem

Do niebezpiecznej sytuacji doszło dziś przed południem na drodze ekspresowej S3. Między Legnicą a Lubinem, kierowca karetki pogotowia ratunkowego najechał na tył cysterny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ruch na tym odcinku był zablokowany przez dłuższy czas. Trasa jest już przejezdna.

Piraci drogowi szaleją na S3. „Trochę się zapomnieli”, słono zapłacą

215 km/h – tyle miał na liczniku kierowca mercedesa, który mknął trasą ekspresową S3 na terenie powiatu lubińskiego. Kolejny z zatrzymanych „leciał” blisko dwieście na godzinę. Obaj dostali po 2500 złotych mandatu i po 10 punktów karnych.

Kolejny wypadek na S3. Tym razem zawiniło zmęczenie

Do kolejnego poważnego zdarzenia doszło dzisiaj przed południem na trasie ekspresowej S3. Kierujący volvo, 51-letni obywatel Bułgarii, jadąc z Legnicy w kierunku Jawora stracił panowanie nad autem. Pojazd uderzył w barierę energochłonną i dachował. Mężczyzna i podróżująca z nim nastoletnia córka, na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Płonęło zboże i winorośl na granicy województw

Miniona niedziela była bardzo niespokojna w całym regionie. Odnotowano wiele zdarzeń drogowych, a strażacy kilkanaście razy wyjeżdżali do gaszenia pożarów. Jeden z nich zlokalizowano na granicy województwa dolnośląskiego i lubuskiego.Płonęło zboże i winnica.

Strażacy zakończyli akcję gaszenia pożaru zboża. Trwa liczenie strat

Po ponad trzech godzinach zakończyła się akcja gaszenia dużego pożaru zboża na pniu w okolicach Lubina. Wszystkie wozy gaśnicze, które uczestniczyły w akcji, powróciły do swoich baz. Trwa szacowanie strat.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.