×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

Z mieszkania prosto do celi. Spędzi tam trochę czasu

Lubińscy policjanci zatrzymali 24 – latka, podejrzanego o liczne kradzieże na terenie miasta. Jak ustalili, mężczyzna kradł w sklepach wszystko co mógł łatwo sprzedać. Teraz stanie przed sądem.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zajmowali się sprawą zgłaszanych kradzieży. Szybko ustalili zatrzymali podejrzanego o te czyny mężczyznę.

– W trakcie czynności z podejrzanym, policjanci udowodnili mężczyźnie kradzieże sklepowe. W sumie usłyszał 12 zarzutów – powiedziała nam Sylwia serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Jak ustalili śledczy, straty wyrządzone przez 24 – latka oszacowano na blisko 17 tysięcy złotych.

Łupem mężczyzny padły kosmetyki, markowa odzież, perfumy, telefony komórkowe, tablet, rowery. Lubinianin wyniósł nawet 2 młynki do kawy o łącznej wartości 4,5 tysiąca złotych. Jeden ukradł z lodziarni, drugi z kawiarni.

– Zatrzymany trafił do policyjnej celi – dodaje policjantka. – Przez dłuższy czas nie wyjdzie na wolność. Zostanie teraz przewieziony do zakładu karnego celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości.

 

Wybrane dla Ciebie

Senior online – internetowe spotkanie już w poniedziałek

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, jako jedna z 26 jednostek województwa dolnośląskiego, realizuje pilotażowy program szkoleń na żywo w sieci, który jest skierowany dla seniorów. W najbliższy poniedziałek odbędzie się drugie już spotkanie z funkcjonariuszami.

Kierował autem bez tylnej szyby, ale to dopiero początek zarzutów

Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód bez tylnej szyby. Kierujący nim mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, jednak zarzutów, za które odpowie przed sądem jest dużo więcej.

Na gościnnych występach. Przyjechali po katalizatory do Lubina

Lubińscy policjanci zatrzymali w Lubinie złodziei katalizatorów. Panowie nieźle się natrudzili by zdobyć swój łup. Do Lubina przyjechali z powiatu wschowskiego.

Czołówka na drodze z Krzeczyna Wielkiego do Gorzycy

Policjanci ustalają przyczyny kolizji, do której doszło niedawno na drodze z Krzeczyna Wielkiego do Gorzycy. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Uważajcie na oszustów wyłudzających wasze pieniądze

Policjanci ostrzegają przed fałszywymi wiadomościami SMS. Jeżeli dostałeś informację o wstrzymaniu przesyłki z uwagi na niedopłatę i konieczności uregulowania należności – uważaj. Nie wchodź w podanego w treści linka. To jedna z metod działania oszustów!

Wystawił psa na parapet na 9 piętrze i… zamknął okno

Zarzut znęcania się nad psem usłyszał 32-latek z Lubina, który wystawił swojego psa na parapet na 9 piętrze i zamknął okno. Jedna z mieszkanek miasta widziała to i nagrała. Film trafił do mediów i lubińskich policjantów.

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Rozmaitości

Próbują wyłudzić wasze dane. Uważajcie

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”.